Tolstoy - Bütün Eserleri 2' li Takım

Lev Nikolayeviç Tolstoy

Tolstoy - Bütün Eserleri 1
Tolstoy ilk kez 1852 yılında, 24 yaşında kesin bir şekilde yazar olmaya karar vererek, Yasnaya Polyana’da geçen yıllarının hatıralarından yola çıkan Çocukluk’u yazmaya başladı. Tolstoy 1854 yılında Ergenlik ve 1855 yılında Gençlik’le yazmaya devam etti.
Taşrada, bir çiftlikte başlayan bir hayatın şiirsel anlatımı olan bu romanlarda, 19. yüzyıl Rus hayatının canlı bir havası hakimdir. Tolstoy’un yazarlıkta kararlı olduğu ve üstelik Rus edebiyatında daha önce yazılmamış şeyleri yazacağı belli olmuştu.
Tolstoy - Bütün Eserleri 2
Bu ciltte yer alan eserler, öncelikle Tolstoy'un yirmili yaşlarında bir genç olarak savaş ortamında verdiği kararları, dünyayı yorumlama tarzının özgünlüğünü ve karakterini sergiliyor.
Tolstoy daha o ünlü sakalını bırakmaya başlamamış, ince bıyıklı, zayıf, üniformalı bir gençtir. Toplu imha silahlarıyla şekillenen yeni savaş biçiminin ortaya çıktığı bir dönemde, insan hayatının değersizleşmesini, savaş alanında ve dinlenme yerlerinde uğruna savaşılan şeyin anlamsızlaşmasını yaşayan bir delikanlıdır karşımızdaki.

Lev Nikolayeviç Tolstoy Kitapları
83,34 ₺ %38
51,67 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 1473756487210
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1035
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.