Toplam Kalite Yönetimi Bakış Açısıyla İstatistiksel Kalite Kontrol

Erkan Işığıçok

Kitap Açıklaması

Çalışmada, 426 sayfadan ve 11 bölümden oluşan ilk baskının tüm bölümleri yeniden gözden geçirilmiş ve konu bütünlüğünü bozması nedeniyle, "Kontrol Grafiklerinde Kullanılan Bazı Örneklem İstatistikleri" adlı beşinci bölüm iptal edilerek, kitabın yeni baskısı 10 bölüm olarak düzenlenmiştir.

Buna karşılık, ikinci bölümün başında yer alan "2.1 ISO 9001:2000 Kalite Güvence Sisteminde Ölçme, Analiz ve İyileştirme Maddesi" adlı başlık iptal edilerek, birinci bölüme "Kalite Yönetim Sistemi" adıyla eklenmiştir. Böylece, Birinci Bölüm : Toplam Kalite Yönetiminin ve Kalite Yönetiminin Teorik Çerçevesi" olarak değiştirilmiştir. Diğer tüm bölümler yeniden gözden geçirilmiş ve eksik noktalar giderilmeye çalışılmıştır.

Uludağ Üniversitesi ve pek çok üniversitede lisans ve lisans üstü seviyede "İstatistiksel Proses Kontrol" ve "Kalite Kontrol" derslerinde okutulan bu kitap, Toplam Kalite Yönetimi temeline dayanmakta ve proaktif (olaylardan önce harekete geçen, önlemeye yönelik) yaklaşımla, hataların hangi tekniklerle ve nasıl önlendiğini ortaya koymaktadır. Sanayiden ve farklı sektörlerden alınan örnekler, elde edilen bulguların yorumları, son bölümde yer alan Excel ve Minitab uygulamaları ve kullanılan sade dil ile kitabın niteliği ve etkinliği arttırılmaya çalışılmıştır.

Konu Başlıkları
- Toplam Kalite Yönetiminin Teorik Çerçevesi
- Toplam Kalite Yönetiminde Bazı Problem Çözme ve Kalite Geliştirme Teknikleri
- Kalite Kontrolunda Olasılık Teorisi
- Kalite Kontrolunda Örnekleme Teorisi
- İstatiksel Proses Kontrolunun Teorik Çerçevesi
- Nitel Kontrol Grafikleri
- Proses ve Makine Yeterlilik ÇözümlemesiErkan Işığıçok Kitapları

30,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9789758606429
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 412
Basım:
Ebat: 165x235 cm
Ağırlık: 602
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.