Toplu Makaleler 2 - Türkiye’de Antisemitizm ve Komplo Kültürü

Rıfat N. Bali

Kitap Açıklaması

ntisemitizm Türkiye'de mevcut mudur? Hangi ideolojik akımlarda daha yaygındır? Türkiye'de yayınlanan antisemit yayınlarda en sık rastlanan temalar hangileridir? Bir Türk antisemitizminden söz edilebilir mi? Söz edilebilirse ideolojik kökleri nelerdir?

Bu çalışma, yazarın son yıllarda yayınladığı ve yukarıda sıralanan sorulara getirdiği cevapları içeren makalelerinin bir derlemesi. Kitapta Türkiye'deki antisemitizmin bir diğer hedefi olan Dönmelere duyulan nefreti dile getiren metinler de yer almakta ve bu nefretin sebepleritahlil edilmekte.

İşaret ettiği suçluların genellikle İsrail Devleti, Yahudiler ve Siyonistler olması nedeniyle antisemitizmin bir diğer hali olan komplo teorileri ile ilgili incelemeler de kitabın odaklandığı temel problemlerden birini oluşturmakta. Günümüz Türkiyesi'ndeki antisemitizmin ve komplo teorilerinin nereden kaynaklandığını merak edenler için okunması gereken eser, ayrıca bu problemler etrafında bir toplumsal farkındalık oluşturmayı da hedeflemekte.Rıfat N. Bali Kitapları

90,00 ₺ %4
86,40 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054326761
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 694
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 694
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.