Toplu Oyunları 1 İtaat Deneyi / Eylül Penceresinden İki Kozyatağı Manzarası / Elli Metre Yüksekten İçi Su Dolu Konserve Kutusuna Balıklama Atlamak / Gece Boyunca

Coşkun Irmak

Kitap Açıklaması

İtaat Deneyi / Eylül Penceresinden İki Kozyatağı Manzarası / Elli Metre Yüksekten İçi Su Dolu Konserve Kutusuna Balıklama Atlamak / Gece Boyunca İtaat Deneyi, toplumumuzun 80 öncesi yaşadığı bunalımlı sosyo-politik döneminden 2000 yılına dek geçen süreyi kapsayan bir oyun. Toplumun baskılar ve korkularla giderek demokrasiden vazgeçirilip her şeye itaat eden bir kitle haline gelişini anlatırken, toplumsal değişimin analizini de yapıyor. Eylül Penceresi, ülkemizin 12 Eylül döneminin hemen öncesinde yaşanan siyasal çatışmaları, toplumsal bölünmüşlüğü, küçük insanların yaşanmış öyküleri ile anlatıyor.

Oyunda bireysel dramlar işlenerek dönemin toplumsal panoraması çiziliyor. Elli Metre Yüksekten…, kendilerine anlatılan yalanlara inanarak yaşayan küçük insanların küçük dünyalarını yansıtıyor. Oyun sirk ortamında yaşayan bir soytarının evrensel yalnızlığını ve olaylara müdahale edemeyen çaresizliğini sergiliyor. Gece Boyunca'da hapisten kaçıp, bekçinin çalıştığı mekana sığınan bir adamla bekçi arasında bir gece boyunca geçen olaylar yer alıyor.

 Coşkun Irmak Kitapları

40,00 ₺ %22
31,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758106547
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 272
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 272
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.