Tuhaf Bir Kadın

Leyla Erbil

Kitap Açıklaması

Türk edebiyatçısı ilk olarak Batı'nın estetik ve düşünsel alandaki yaratışlarıyla aralarında Leyla Erbil'in de bulunduğu 1950 sonrası yazarlarıyla, zamansal açıdan aynı hizaya gelmiştir."
Selahattin Hilav

"(…)Leyla Erbil'e "Türk edebiyatında modernlerin klasiği" denebilir. ... Onu hiçbir sınıfa sokmak mümkün değildir. Ne mutlak bir feminist ne de bağnaz bir komünisttir. Leyla Erbil sadece kendisidir ve insani, edebi bir mercidir."
Erika Glasen (Tuhaf Bir Kadın'ın Almanca baskısının önsözünden)

"Fransız Devrimi tek büyük yazar çıkartmıştır, denilir, onu da kabul etmedi: Sade. Sovyet Devrimi şairlerini sevmedi: Alkol, intihar, çalışma kampları. Cumhuriyetimiz en radikal yazarlarına fanus geçirdi: Nazım Hikmet, Oğuz Atay, Leyla Erbil."
Enis Batur (Ve Sinema Dergisi, 1985)

"Leyla Erbil, bekaret, ensest, cinsel taciz, şiddet gibi edebiyatımızda tabu sayılan konuları işleyen ilk kadın yazar oldu."
Nedim Gürsel

"Türk dili ve edebiyata egemenliği, aynı zamanda insana, hayata ve dünyaya karşı sorumlu aydın tavrıyla ve bir Türk kadın yazar olarak yapıtlarıyla kendini var etmeyi başarması nedeniyle Nobel Edebiyat Ödülü'ne aday gösterilmiştir."
(PEN Yazarlar Derneği'nin 2002 ve 2004 yıllarında Leyla Erbil'i Nobel Edebiyat Ödülü'ne aday gösterirken yayınladıkları bildiriden)

 Leyla Erbil Kitapları

25,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756287453
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 364
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 364
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.