Tüm Yönleriyle İşletmelerde Stratejik Vergi Planlaması

Taner Ercan

Kitap Açıklaması

Çalışma ile klasik, sadece muhasebe verileri ile oluşturulan, dar bir bakış açısı ile işletmelerin gerçeklerinden uzak yapılan standart vergi planlama-larının dışına çıkılarak, Türkiye özelinde günümüz şartlarına göre şekillendirilebilen, işletmelerin kurumsal yönetim plan ve hedefleri dâhil tüm yönetim, yatı¬rım ve karar alma süreçlerine hâkim olan yeni bir planlama süreci öngörülmüş¬.

Stratejik vergi planlaması olarak isimlendirilen bu süreç ile işletmelerin kuruluş aşamalarından yatırımlarına, yatırım sonrası faaliyet süreçlerinden yeniden yapılandırma aşamalarına kadar, bahsi geçen çerçevede meydana gelebilecek tüm gelişmelerine çözüm bulabilecek bir planlama modeli olarak gerçekleştirilmiş. Stratejik vergi planlaması işletmelerin tüm yönetsel süreçlerini kapsayarak yapılan bir planlama olup, kurumun vizyon ve misyon algısı ile birlikte yönetim planı çerçevesinde gerçekleştirilen bir metottur.

Bu minvalde çalışmanın amacı, işletmelerin kuruluşlarında, yatırımlarında, faaliyet dönemlerinde, işletme ihtiyaçları kapsamında geliştirilmiş yeniden yapılandırma süreçlerinde, ihracat ve ithalat desteklerine yönelik bilgilendirmelerde ve olası uluslararası yatırım süreçlerinde faydalanabilecekleri ve vergi yüklerini azaltabilecekleri planlama araçlarını stratejik vergi planlaması kapsamında tüm yönleriyle ortaya koymaktır.

Birinci Bölüm
Strateji, Vergi Planlaması, Stratejik Vergi Planlaması Kavramları Ve Vergiye Karşı Oluşan Tepkilerin Yansımaları
İkinci Bölüm
Türkiye'de İşletmelerin Yatırım Süreci Ve Sonrasında Kullanabilecekleri Stratejik Vergi Planlama Araçları
Üçüncü Bölüm
Türkiye'de İşletmelerin Uyguladıkları Stratejik Vergi Planlaması Araçları Kapsamında Yeniden Yapılanma Unsurları
Dördüncü Bölüm
İhracat Ve İthalata Yönelik Düzenlemeler Çerçevesinde Yapılan Stratejik Vergi Planlaması
Beşinci Bölüm
Türkiye'de İşletmelerin Yatırım Süreci Sonrası Yapacakları Uluslararası Vergi Planlama Sürecinde Dikkat Etmeleri Gereken Stratejik Vergi Planlama Unsurları40,00 ₺ %5
38,00 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786257667364
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 322
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 322
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.