Türk Borçlar Kanunu'nun Getirdiği Yenilikler

Mehmet Demir

Kitap Açıklaması

Söz konusu bu çalışmada, Türk Borçlar Kanunu'nun genel ve özel hükümler bölümündeki, ilgili madde hükümleri ve gerekçelerinden hareketle, gerek kısmen veya tamamen değiştirilen gerekse yenilik getiren kurallar, izlenen bir sıra dahilinde ve ana hatlarıyla el alınıp, açıklanmaya çalışılmaktadır.

Bu bağlamda, borçlar hukukunun genel teorisi ve doktrininde ileri sürülen görüşler bakımından yaklaşımlar sergilemekten ziyade; önemli birer pozitif hukuk kaynağı oluşturan 6098 sayılı TBK. 'daki bir dizi yasal kuralın normatif konu, kapsam, amaç ve uygulanma alanları ile sınırlı kalınarak, genel nitelikte bazı açıklamalar yapılmıştır.

Çalışmada, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nda eksik bırakılmış belli bazı yasal yenilik ve değişiklikler ile ilgili açıklamalar yapılmaya çalışılmıştır. Hukukçuların zamanlarının az olması ve bu kısa zamanda doğru bilgiye ulaşmaları gerektiğinin farkında olarak hazırlanan bu kitap sayesinde değişen maddelerin neler olduğunu görecek, madde içeriği hakkında kısa ve öz bilgiye ulaşabileceklerdir.Mehmet Demir Kitapları

14,81 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055263485
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 122
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 191
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.