Türk Deniz Kuvvetleri

Kolektif

Kitap Açıklaması

Türk milleti tarihi boyunca denizciliğe önem verdiği dönemlerde güçlü ve müreffeh olmuş, ihmal ettiği dönemlerde ise büyük çöküşler ve kayıplar yaşamıştır. Türkiye'nin bulunduğu istisnai coğrafyada ülkemizin savunması, ekonomik olarak gelişmesi, uluslararası ilişkilerde sygınlık ve itibarının artması açısından Deniz Kuvvetleri büyük bir önem ve potansiyel taşımaktadır.

Türk Deniz Kuvvetleri ülkemizin savunmasına destek olmak maksadıyla asıl harekat alanı olan çevre denizlerimizde etkin ve caydırıcı bir güç olarak varlığını devam ettirmektedir. Deniz Kuvvetleri aynı zamanda bölge ve dünya güvenlik ve istikrarının sağlanmasına katkı sağlamak maksadıyla ulusal ve uluslararası birçok girişime de iştirak etmektedir.

Türk Deniz Kuvvetleri, icra ettiği ve iştirak ettiği tüm faaliyetlerde "Anavatanda Güvende Olmak İçin, Denizde Güçlü Olmak; Dünyada Söz Sahibi Olmak İçin, Tüm Denizlerde Var Olmak" prensibini gözetmektedir. Bu prensip çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin ve vatandaşlarının  başta çevre denizlerimiz olmak üzere tüm dünya denizlerindeki hak ve menfaatlerinin korunması insani yardım faaliyetleri başta olmak üzere bölgesel ve küresel barış ve istikrara katkı sağlaması ve Türkiye'nin etkisinin ihtiyaç duyulan her yerde gösterebilmesi hedeflenmektedir.

50,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789754097009
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 225
Basım:
Ebat: 245x225 cm
Ağırlık: 1474
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.