Türk Dil Bilgisi

Edebiyat ve Eğitim Fakültelerinin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri İçin

Muharrem Ergin

Kitap Açıklaması

Bu kitap, ana dilimizin öğretilmesine ve öğrenilmesine katkıda bulunmak üzere hazırlanmıştır. YÖK'ün çerçeve programına bağlı kalınmakla birlikte, gençlerimizin günlük yaşantıda sıkça yüz yüze gelebileceği düşünülen konulara öncelik ve önem verilmiştir. Kitapta ana dili bilgisini ve bilincini geliştirmek amaç edinilmiştir.

* "Türk Dil Bilgisi" üniversitelerimizdeki Edebiyat ve Eğitim Fakültelerinin Türk Dili ve Edebiyatı öğrencileri için hazırlanmıştır.

* Uzun bir meslek ve ilim hayatının ürünü olan eser için, birçok şive ve ağızları ile Canlı Türkçe'den başka basma ve yazma yüzlerce Türkçe eserden, gramer, lügat, metin, inceleme ve araştırma olarak belli başlı bütün Türkoloji kaynaklarından faydalamlmıştır.

* Üniversite seviyesinde okutulan bir gramerin pratik gramer olamıyacağı göz önüne alınarak, bu kitapta gramer şekilleri klişeler, ezberlenecek kalıplar şeklinde verilip geçilmemiş, Türkçenin problemlerine göre ele alınarak çeşitli yönlerden etraflıca incelenmiş, münakaşa süzgecinden geçirilmiştir.

* Türk Dili ve Edebiyatı öğrenimi gören her öğrencinin temel kitabı olan "Türk Dil Bilgisi" baskı sayısı bakımından da, kendi alanında erişilmesi güç bir rekora sahiptir.

Konu Başlıkları

Dil Nedir
Türk Dil Bilgisi
Sesler
Kelimeler
Kelime Gurupları ve CümlelerMuharrem Ergin Kitapları

49,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789757728672
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 407
Basım:
Ebat: 16x23,5 cm
Ağırlık: 689
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.