Türk Dış Politikası

Ian O. Lesser

Kitap Açıklaması

Bu kitap, ABD'deki ünlü stratejik araştırma kuruluşu RAND Corporation tarafından 2003 yılı başında yayınlanmıştır. Konular çok geniş bir bakış açısı ile ele alınmış olduğu için kitabın yayımlanmasından sonra ortaya çıkan gelişmelere de ışık tutmaktadır.

Türkiye'de meydana gelebilecek gelişmelerin başka ülkeleri etkileme potansiyeli dolayısıyla ülkemiz önemli bir mihver ülke ve bölgesel aktör olarak görülmekte ve bu gelişmelerin ne yönde olabileceği ve dünyayı nasıl etkiyeceği kestirilmeye çalışılmaktadır. Çünkü yazarlara göre Türk Dış Politikası 21. yüzyılın başında bir belirsizlik dönemi içindedir ve önünde henüz cevabı verilmemiş bir çok soru durmaktadır. Türkiye'nin bu sorulara vereceği cevap ve belirleyeceği tutum küresel politikalarda pek çok şeyi değiştirecektir.

Ele alınan konular ülkemizin geleceğine ilgi duyan herkesin merakını çekecek konulardır. Tespitler şaşılacak kadar gerçeğe yakındır. Olsa olsa okuyucu bir kısım yorumlara katılmayabilir. Ama ülkemizin dışardan nasıl görülüp nasıl değerlendirildiğini görmek için bile bu kitap okunmaya değer.

Yazarlara göre kitaptaki tahlil ve değerlendirmeler, dünyanın her yerindeki politika belirleyicileri ve fikir adamlarının olduğu kadar uluslararası konulara ilgi duyanların da ilgisini çekecek ve Türkiye'nin küresel rolü ile ilgili tartışmalara katkıda bulunacaktır.

 11,57 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9799754374734
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 287
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 287
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.