Türkçe Çevirileriyle Arapça Seçme Fıkralar

Hayrullah Çetinkaya, Musa Yıldız

Kitap Açıklaması

"Türkçe Çevirileriyle Arapça Seçme Fıkralar" adlı elinizdeki bu kitabın yayımlanmasının amacı, insanları sadece güldürüp eğlendirmek değildir. Fıkralar bir dilin en doğal ve yalın ifade biçimlerini yansıtmaktadır. Bu özellikleri ile kelimelerin ve deyimlerin pratik olarak kullanılan formlarını göstermeleri bakımından dil öğreniminde özel bir konuma sahiptir.

Fıkra ve benzeri metinler, yabancı dil öğretiminde kabul görmüş dört temel beceri olan dinleme-anlama, konuşma, okuma ve yazma becerilerine ek olarak, alt becerilerin kazanılmasında önemli katkı sağlar. Bunların gerçekleşebilmesi için de fıkralarda geçen kelimeler, kelime grupları, kalıp ifadeler ve cümle yapıları üzerinde yoğunlaşmak gerekmektedir.

Bu yoğunlaşma faaliyetini gerçekleştiren okuyucu, fıkraların mizahi atmosferinden zevk alarak Arapça öğrenirken, bu kitaptan da azami ölçüde yararlanacaktır.

Bu kitap, ülkemizde temel düzeyde Arapça bilen ve Arapçasını geliştirmek isteyen yediden yetmişe herkes için hazırlanmıştır.Hayrullah Çetinkaya Kitapları

12,96 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756469545
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 158
Basım:
Ebat: 165x235 cm
Editör: Erkan Avcı
Ağırlık: 204
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.