Türkçe İbadet 2

Cemal Kutay

Kitap Açıklaması

Ben, cemal kutay 1909 konya doğumluyum. Tarih yazarlarının kıdemlisiyim. Arasız 68 yıl emekle bir dünya rekoru sayılan 174 eser verdim. Elinizdeki mevzumuz, atatürk'ün beraberinde götürdüğü hasret "türkçe ibadet"tir. Klasik ilahiyatçı olmayı, konuyu kucaklamanın şartı saymadım. Tam aksine görebilme - düşünebilme - ele alabilme - hükme ulaştırabilmenin temeli cesaretin; hür tarih düşüncesinin nimeti olacağına inandım, denedim. "türkçe ibadet"in elinizdeki ikinci kitabını, bu inancımın gerçekleşmiş olması mutluluğu içinde sunuyorum. İlk kitap, 1417 senedir konuşulmasından üzerindeki örtüye işaretti: elinizdeki ikincisi, asırlar ve nesillerdir milletimizin, nasıl boş ve yersiz günah korkusu'yla sindirildiğinin ilkinde olduğu gibi inandırıcı, akıl / mantık terkib - i cevap bulamayacaktır ve de, temelsiz sığınacaklardır.

İznizle çok kısa tekrarlayayım türkçe ibadet'le; din'i anlayabileceğiz, ancak bu anlayabilmenin aydınlığında "gerçek müslüman olabileceğiz", demokrasiyi, çağdaşlığı, laikliği koruyabileceğiz. İnsanlarımızı zamanının klişeleşmiş alışkanlıklardan kurtarabileceğiz.

Çocuklarımızı kur'an kurslarından başlayıp imam hatip liseleri'nde süren yetişme kısırlığına feda etmeyeceğiz. Çünkü türkçe ibadet arapça kur'an kurslarına sebep ve lüzumu ortadan kaldıracaktır. Böylelikle de ihtiyaç kadar imam hatipli bu felsefe içinde yetiştirilecektir. Aksoy yayıncılık milletimizin sağduyusunda bayraklaşmış konuyu, hükme bağlayan emeği sunmakla şeref duyar.Cemal Kutay Kitapları

75,00 ₺ %30
52,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: İslam
ISBN: 9789753120753
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 432
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.