Facebook

Türkiye’de Aşık Tarzı Şiir Geleneği ve Rüya Motifi

Umay Türkeş Günay

Kitap Açıklaması

Türk tarihinde ve kültüründe sürekliliği temsil eden birikim içinde yer alan Aşık Edebiyatı ve Rüya Motifi ile ilgili tespit ve tahlilleri aktaran "Türkiye'de Aşık Tarzı Şiir Geleneği ve Rüya Motifi" adlı bu çalışma, 21. yüzyılın eşiğinde yaşanmakta olan büyük değişimleri anlamakta, kalıcı ve değişken unsurları görmekte yardımcı olacaktır.

İnsanlık tarihi içinde kendi kimliği ile M.Ö. dördüncü binden beri var olan Türk milleti kendine has değişen, çeşitlenen, gelişen ve kendi adıyla anılan önemli bir kültür birikiminin sahibidir. Türk milleti, bu uzun tarih içinde pek çok farklı dil ve kültürle karşılaşmış; kültür alışverişlerinde zenginleşerek yeni terkiplere ulaşmış, diğer kültürlerle izler bırakarak yol almış ve evrensel medeniyete önemli katkılarda bulunmuştur.

Türk kültürünün, tabiatının bütünüyle tespiti ve tahlili için bu çalış-mada olduğu gibi birikimlerin önce monografik tespit, gelişim ve tahlillerinin yapılması daha sonra karşılaştırmalı çalışmaların hazırlanması sonuca ulaşmakta önemli bir basamak teşkil etmektedir. Genç araştırıcıların kültür alanında yaptıkları çalışmaları bu perspektife göre planlamaları Türk kültürünün tanımlanması yolundaki hizmetlere büyük katkı sağlayacaktır.

Üniversitelerde hem ders kitabı olarak kullanılan hem de kültür araştırmalarında müracaat kaynakları arasında yer alan bu çalışmayı okuyucularımıza sunmaktan onur duyarız.Umay Türkeş Günay Kitapları

35,00 ₺ %25
26,25 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789753382540
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 390
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Ağırlık: 470
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.