Türkiye’de Çağdaşlaşma

Niyazi Berkes
1 kişi

Kitap Açıklaması

Niyazi Berkes'in ilk kez 1964'te The Development of Secularism in Turkey başlığıyla İngilizce yayımlanan bu başyapıtı, daha sonra dilimize de kazandırılmış, Cumhuriyet'in 50.yılında ve daha sonra, 1978'de iki baskısı yapılmıştır. Berkes'in kitaba sonradar eklediği notlar da göz önüne alınarak ekseksiz bir kaynakça ve dizinle tekrar Türk okuruna sunduğumuz bu önemli çalışmada, Türkiye'nin geleneksel devlet sisteminden laik bir yönetime geçişinin kapsamlı tarihi Berkes'in özgün yaklaşımları ve benzersiz yorumları eşliğinde okunabilir.

Cumhuriyet tarihine damgasını vurmuş 75 kitaptan biri sayılan bu vazgeçilmez kaynak, bu köklü değişim süreci içindeki ekonomik yapıya ve buna bağlı teknik gelişmelere de ışık tutmakta, bunlara koşut olarak gelişen siyasal ve dinsel dönüşümleri de toplumdaki yansımalarıylabirlikte ele almaktadır.Alanındaki en nitelikli tarih incelemesi diyebileceğimiz bu önemli çalışma, okurun Türkiye'nin bugününü belli işaret noktalarından hareketle okumasını sağlayacak, daha sağlıklı değerlendirmeler için bir çıkış noktası oluşturacaktır.Niyazi Berkes Kitapları

31,48 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789750804341
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 598
Basım:
Ebat: 16,5x24 cm
Editör: Ayşe Erdem
Ağırlık: 697
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Serkan Bekiroğlu (31.12.2018)

    başucu kitabı. herkesin mutlak surette kütüphanesinde bulunması gereken bir kaynak. zaman kısıtlaması olmaksızın sindirerek okunmasında fayda var.