Türkiye'de Din, Dinler Tarihi ve Eğitim

Abdurrahman Küçük

Kitap Açıklaması

Elinizdeki Türkiye'de Din, Dinler Tarihi ve Eğitim isimli kitap; eğitim-öğretimin hemen hemen her alanında ve her kademesinde bulunmuş bir eğitimcinin 50 yıllık bilgi, birikim, emek ve gayret mahsulü öngörülerini/önerilerini içermektedir. Bu kitap; Din ve Eğitim adıyla 2010 yılında yayınlanan kitap temel alınarak,yeni konular,yeni ilaveler ile genişletilmiş ve yepyeni bir kitap niteliği kazanmıştır.

Her millette olduğu gibi Türk Milleti indinde de "Din ve Eğitim" iki önemli öğedir. Biri diğeri ile beraber yürümekte ve birbirinin mütemmim cüzü olmaktadır. Bu iki öğe; Türk Kimliği'nin yanında varlığının, birliğinin ve geleceğinin oluşmasında önemlidir.

Elli yıllık sürede "Din, Dinler Tarihi ve Eğitim" ile ilgili yazılanların topladığı bu kitap; tedrici gelişmeler fark edilecek, tekrarlar olsa da "öz fikir"de çok aykırılık olmadığı, kendi içinde tekâmül olduğu görülecektir. Bu "ölçü", bir ilim adamı için olduğu kadar, bir siyasetçi, bir bürokrat için de esas olmalıdır.

Din, Dinler Tarihi ve Eğitim eksenindeki yazılar; üç grup altında toplanmakta ve Türkiye'nin Din, Dinler Tarihi ve Eğitim-Öğretim ile ilgili önemli meselelerini gündeme taşımakta, sorunlar ve çözüm yolları ortaya koymaktadır. Bu yazılarda yer alan görüşlerin bir kısmı; ilgili kurum ve kuruluşlarca benimsenip uygulamaya sokulmuştur/sokulmaktadır.

Türkiye'de Din, Dinler Tarihi ve Eğitim isimli bu kitapta; Türkiye'nin en temel ve önemli meselesi olan eğitim-öğretim konusunda, ilgi, istek, ihtiyaç ve yetenek göz önünde bulundurularak kaliteli eğitim-öğretim sunmanın, sınavsız yükseköğretime geçmenin şifreleri de yer almaktadır.

Aklın, bilginin, birikimin, tecrübenin, "ölçü ve orta yol"un ürünü bu kitapta herkes kendisi için de mesajlar bulacaktır.Abdurrahman Küçük Kitapları

50,00 ₺ %20
40,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786052030233
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 612
Basım:
Ebat: 14x24 cm
Editör: Mehmet Alparslan Küçük
Ağırlık: 612
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.