Türkiye'nin Ödemeler Dengesi

Cengiz Bahçekapılı

Kitap Açıklaması

Dış ve iç ekonomik denge arasındaki güçlü ilişki, ödemeler dengesi verilerini iktisadi analiz ve politikaların vazgeçilmez bir aracı haline getirmektedir. Dünya ekonomisinde 1980'li yıllardan itibaren mal, hizmet ve faktör hareketlerinin boyut ve kapsamının giderek genişlemesi, ödemeler dengesinin daha yakından izlenmesini ve analiz edilmesini zorunlu kılmaktadır.

Uluslararası iktisadi ilişkilerin giderek gelişmesi ve derinleşmesi ile birlikte ödemeler dengesine dahil edilen işlemlerin tanımları, hesap türleri ve standartları değişmektedir. Ödemeler dengesi standartlarını belirleyen IMF, 1948 yılından bu yana altı el kitabı yayınlayarak ölçüm ve standartların oluşturulmasına öncülük etmektedir.

Bu kitap ödemeler dengesi altıncı el kitabını esas alarak ödemeler dengesi metodolojisi, uluslararası yatırım pozisyonu, milli gelir ve dış denge ilişkisini güncel verilerle ele alırken, aynı zamanda Türkiye'nin 2001-2014 yılları arasındaki ödemeler dengesi verilerini analiz etmeyi amaçlamaktadır. Kitap, iktisat formasyonu almakta olan öğrenciler kadar konuyla ilgili araştırmacılar için de bir başvuru kaynağı olmayı hedeflemektedir.32,00 ₺ %20
25,60 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054993642
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 107
Basım:
Ebat: 155x23 cm
Ağırlık: 177
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.