Türkiye Turizm Coğrafyası ve Dünya Kültürel Mirası

Fazıl Şenol

Kitap Açıklaması

Bu çalışmada, bugüne kadar ortaya konulan "Türkiye Turizm Coğrafyası" konulu çalışmalardan farklı olarak "Dünya Kültürel Mirası" başlığı altında dünyanın farklı coğrafyalarında bulunan ve tüm insanlığın ortak değerleri olarak kabul edilen sanat harikalarına yer verilmiş ve turizm öğrencilerimizin bunlardan da haberdar olmaları sağlanmıştır.

"Türkiye Turizm Coğrafyası ve Dünya Kültürel Mirası" adı altındaki bu çalışmayla doğal, tarihi ve kültürel zenginlikler bakımından son derece zengin olan ülkemizin turizm değerlerinin ve dünyadaki insanlığın kültürel mirası olarak görülen sanat harikalarının tanıtılması ve bu değerlerin sevdirilmesi amaçlanmaktadır. Bu nedenle, kitap hazırlanırken öğrencilerini ayrıntılarda boğmak yerine, onları yöresel ve güncel önceliklerle buluşturmak amaçlanmıştır.

Bunun için ise verilmek istenilen öncelikli bilgiler belirgin (koyu-italik-tırnak içerisi v.s) hale getirilmiştir. Yine elverdiğince önemli turizm kaynaklarının resimlerine de yer verilerek bilgiler görsel olarak desteklenmiştir. Çünkü bir Çin atasözünün de ifade ettiği gibi. "Bir resim, bin kelimeden daha çok şey anlatır". Yine üçüncü baskıda, birinci baskıda sadece gidilen yerlerde ziyaretçisine rehber olsun düşüncesiyle görülebilecek diğer yerler başlığı altında verilen bilgiler çıkarılarak öğrencilerin almasını istediğimiz bilgilere yer verilmiştir.25,00 ₺ %8
23,00 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944223294
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 343
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 439
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.