Türkiye ve Dünyada Alternatif Eğitim

İbrahim Coşkun

Kitap Açıklaması

Bu kitapta tüm dünyada alternatif olarak kabul edilen proje okulları denemeleri, Özgür Okullar, Summerhill Okulu, Demokratik Okullar, Montessori Okulları, Waldorf Okulları gibi alternatif okul türleri incelenmiştir. Karşılaştırmalı olarak alternatif okulların kuruluş hikâyeleri, amaçları, yönetim modelleri, öğretim ilke ve yöntemleri, müfredat alanları ve finansman yapıları incelenmiştir. Bu karşılaştırmalı inceleme bütünde "alternatif" okul uygulamalarının "klâsik" olarak nitelenen düzenli okul uygulamalarından farkını ortaya koymaktadır.

Bu kitabın oluşumunda YÖK'ün 2018 yılında öğretmen yetiştirme programlarında yaptığı ve 2018-2019 Öğretim Yılı ile birlikte yürürlüğe giren değişiklikler etkili olmuştur. Yapılan değişiklikler doğrultusunda Eğitim Fakültelerinin Temel Eğitim Bölümü Sınıf Öğretmenliği programına seçmeli statüde konulan İlkokulda Alternatif Eğitim Uygulamaları dersi ile bu dersi alan öğrencilerimin ilgi ve talepleri ile son yıllarda eğitimdeki değişim ve dönüşüm akımları kitabın bölümlerinin, alt başlıklarının içeriğinin şekillenmesini sağlamıştır.

Kitabın eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme konularına ilgi duyan, bu alanlarda çalışan akademisyenlerle lisans ve lisansüstü öğrencilere dahası, eğitim öğretime farklı bakış arayışları içerisinde olan tüm kişi ve kuruluşlara katkı sağlaması beklenmektedir.İbrahim Coşkun Kitapları

48,00 ₺ %10
43,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim
ISBN: 9786257881388
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 357
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 357
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.