Türkler ve Bizans Yoksa Doğu Roma mı?

Celalettin Basık, Emine Uyumaz, Fahameddin Başar, Hatice Palaz Erdemir

Kitap Açıklaması

Türkler ve Bizans arasındaki ilişkiler hep ilgi çekti ve merak edildi. Bu ilişkiler hiçbir zaman sadece bilim adamları ve tarihçilerin konusu olmadı. "Bizans" imgesi ve ismi Türk toplumunu her zaman ilgilendirdi. Çoğu zaman gerçek ve efsane birbirine karıştı, hatta efsane çoğu kez gerçeğin üzerini örttü.

Arvana yayınlarının hazırladığı elinizdeki kitap bir Bizans tarihi olmayıp bu ilişkileri değerli yazarlarımızın kaleminden derli toplu bir şekilde okurlarına sunmaktadır. Eserde Göktürkler, Selçuklu ve Osmanlı dönemi Türk-Bizans ilişkileri farklı yazarlar tarafından inceleniyor. Kitabın sonunda yer alan ayrıntılı bir zaman dizini ise meraklısı için faydalı bir yol gösterici niteliğini taşımaktadır. Eserin giriş yazısı da eski Türk kaynaklarında karşımıza çıkan Bizans temasını kısa bir dokunuşla irdeliyor.

"Türkler ve Bizans -Yoksa Doğu Roma mı ?" başlığıysa basit bir tercih değil. Çünkü "Bizans" diye bildiğimiz devletin adı hakkında uzun süredir ciddi bir tartışma başlamış durumdadır. Eser bu konudaki tartışmayı da ayrıntılı bir şekilde okurlarına aktarıyor. Özetle, Türklerin Bizans ya da Doğu Roma'yla olan serüveninin öyküsünü bu kitapta bulacaksınız.Celalettin Basık Kitapları

23,15 ₺ %25
17,36 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786056168451
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 248
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 248
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.