Türklerin İranı - 2

Recep Albayrak

Kitap Açıklaması

İran, antik çağdan bugüne insanlık tarihinin en önemli medeniyet coğrafyasıdır. Kadim diller ve halklardan günümüze gelenler yarınıda belirler. Etnonim, toponim, demografi, sosyoloji, antropoloji, folklor, biyografi, nümizmatik, dinler arası ilişkiler, filoloji, epigrafya, coğrafya, tarih ve diplomasi temelinde geçmişten günümüze gelen yazar zoru başarmıştır. Eserde, Aryaistlerin totaliter kimlik inşasının İran kültür coğrafyasında neden başarısızlığa mahkum olduğunu görüyoruz.

Türklerin İranı, özgün içeriği, kaynakçaların doğu ve iran kaynaklı olması, çok sayıda saha çalışmasına dayanması, akademik çalışmalar için sayısız tez konusu sağlamaktadır. Ermeni sorununun kaynağı olan 14 Mayıs 1805 tarihli Kürekçayı,12 Ekim 1813 tarihli Gülüstan ve 10 Şubat 1828 tarihli Türkmençay antlaşmaları orijinal metin halinde ilk defa yayınlanmaktadır.
(Arka Kapak)

Türkiye Türkçesinde bir ilk olan bu eseri okurken adeta bir simorğ gibi İran üzerinde uçacaksınız.uyduların göremediğini görecek,kendinizi büyük bir serüven içerisinde bulacaksınız. Türklerin İranı, kapsamlı bir referans kitabı olarak pek çok ilki bizlere sunarak bilinmeyenlere ve geleceğe cevap vermektedir.Recep Albayrak Kitapları

63,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789752677142
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 689
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 689
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.