Türlerin Kökeni

Charles Darwin
Kidega'nın Türlerin Kökeni Kitap Yorumu
Charles Darwin'in evrimsel biyolojinin temellerini attığı, uzun süren bir gözlemle oluşturduğu kitap hala tartışmaların odak noktasında. Doğal seleksiyonu ve türlerin ortak bir atadan geldiğini savunan Darwin özellikle Galapagos Adasındaki gözlemleri ile savını pekiştiriyor. Temel biyoloji bilgisi olan herkesin okuyabileceği kendimize, insanlığa, tüm yaşama dair rehber olacak bir doğa kanunu, bir başyapıt.

Kitap Açıklaması

Charles Robert Darwin, 1859’da, bilim tarihinin günümüzdeki en güçlü kuramlarından biri olan evrim kuramını ve işleyişini açıkladığı Türlerin Kökeni’nde kendi çağını aşacak bir başyapıt ortaya çıkardı. Doğadaki gerçekleri alıp, kendi gözlem ve keşifleriyle birleştirip zenginleştirdi ve yaptığı deneyler, incelemeler ve açıklamalarla sarsılmaz ve birçok farklı açıdan desteklenecek bir yapıya soktu.

İnsanlığın binlerce yıllık, “Biz nereden geldik?” sorusuna ilk defa bilimsel cevap verebilmemizi sağlayan Darwin, bilim tarihinin seyrini tamamen değiştirdi ve insan düşüncesi üzerindeki etkisi muazzam oldu.

Evrimsel biyoloji, Türlerin Kökeni’nin yayımlanmasından bu yana geçen 150 yılı aşkın süre içinde Darwin’in açtığı yoldan gelişerek geldiği noktada artık hakkıyla yüzyılın bilimi olarak anılıyor. Ve bugün evrim, sadece biyolojinin değil, tüm modern bilimlerin bütünleştirici harcı konumundadır. Bu harç, insanlığın geleceğinin inşasının temeline de karılacak kuşkusuz.

“Yaşamı böyle anlayan ve bu gezegen çekimin değişmez yasasına göre dönüp dururken, böylesine basit bir başlangıçtan en güzel, en olağanüstü sayısız biçimlerin türemiş ve türemekte olduğunu kavrayan bu yaşam görüşünde gerçekten yücelik vardır.” (Darwin)

Okuru işte bu yaşam görüşü ile tanışmaya davet ediyoruz.

Charles Darwin Kitapları
30,56 ₺ %16
25,67 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058239036
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 564
Basım:
Ebat: 13x19 cm
Çevirmen: Ömer Ünalan
Ağırlık: 564
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.