Turnasuyu Vadisinde Tarihe Yolculuk

Beytullah Demirtaş

Kitap Açıklaması

1971 yılında Ordu Merkez ilçesine bağlı Erenli köyünde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ordu'da tamamladı. Yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği bölümünde 1988-1992 yılları arasında yaptı. 1993 yılında Zonguldak Karadeniz Ereğilisi Ormanlı Nahiyesi Ereğli Sofular Köyü İlkokulu öğretmenliğire atanarak mesleğe ilk adımını attı. Ardından sırasıyla 1994 yılında Ormanlı İlköğretim Okulu, 2000 yılında Tekirdağ Saray Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve 2002 yılında Saray Mustafa – Elmas Arıcı Anadolu Lisesi'nde Tarih öğretmenliği yapmaktadır.

2 Haziran 2010 yılında Saray Mustafa Elmas – Arıcı Anadolu Lisesi ve Saray Belediye Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği " I. Saray Tarih ve Kültür Sempozyumu" nu organize etti. Bu sempozyum kitabında, "15. Yüzyıldan 19. Yüzyıla Saray Nahiyesinde İktisadi ve Sosyal Hayat" adlı makalesi yayımlandı. 15 Ekim 2010 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi, Saray Belediye Başkanlığı ve Mustafa – Elmas Arıcı Anadolu Lisesi 'nin ortaklaşa düzenlediği "Saray Değerleri Sempozyumu"nda Sempozyum Düzenleme Kurulu'nda görev aldı. Aynı sempozyuma Osmanlı devrinde Saray'da kurulan "Balçık Panayırı" ile ilgili yapmış olduğu araştırmayla katıldı.

Turnasuyu vadisi etrafında bulunan köylerin tarihleri ile ilgili siyasi, askeri, ekonomik, sosyal ve kültürel araştırmaları bulunan Beytullah DEMİRTAŞ, yaptığı araştırmaların bir bölümünü bu eserde okuyucularıyla buluşturmaktadır.

Beytullah Demirtaş Kitapları
6,48 ₺ %25
4,86 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058800441
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 71
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.