Üç Kız Kardeş

Modern Klasikler Serisi

Anton Pavloviç Çehov
1 kişi
Kidega'nın Üç Kız Kardeş Kitap Yorumu

Tiyatro eseri olarak kaleme alınan eser güçlü bir ailenin yaşadığı güç zamanları aktarıyor. Bu dönemde yaşanan olayları, halkın yaşantısını ve psikolojik durumunu gözler önüne seriyor. Üç kız kardeşin bakış açıları, fikirleri size 20.yy Rusya'sını yakından tanıma fırsatı tanıyacak. 

Kitap Açıklaması

Çağdaşı, oyun yazarı Sergey Naidyonov, Çehov’a yazdığı bir mektupta Üç Kız Kardeş’ten söz eder: “Oyunu izledikten sonra birden yaşama, yazma, daha çok çalışma isteğine kapıldım… oysa oyun acı ve kederle doluydu. Tuhaf, iyimser… teskin edici bir acı.”

Çehov Üç Kız Kardeş’te 20. yüzyılın başında Rusya’da ayrıcalıklı sınıfların inişe geçmesiyle yüzleşmeye çalışan aristokrat Prozorov ailesinin öyküsünü anlatır. Moskova’da büyümüş üç kız kardeş; Olga, Maşa ve İrina on bir yıldır küçük bir taşra kasabasında yaşamaktadır. İnce zevklerine ve duyarlıklarına daha uygun bir hayat düşlerini simgeleyen Moskova’ya dönüş umutları, amansızca akıp giden gerçek hayatla dokunaklı bir tezat içindedir.

Yazılışından bir yıl sonra, 1901’de Moskova Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen Üç Kız Kardeş modern tiyatronun kilometretaşlarından biridir.

Anton Pavloviç Çehov Kitapları
9,00 ₺ %30
6,30 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053327004
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 128
Basım:
Ebat: 125x205 cm
Çevirmen: Ataol Behramoğlu
Ağırlık: 128
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ogün Adıvar (24.10.2019)

    Harika bir kitaptı.