Üç Kız Kardeş

Beni Bırakıp Gitme Bir Yere

İclal Aydın
Kidega'nın Üç Kız Kardeş Kitap Yorumu
Daha önce çıkardığı kitapları da çok satanlar listesinde bulunan İclal Aydın yeni kitabıyla bizlerle yeniden buluşuyor. Ayvalık'ta yaşayan üç kız kardeşin İstanbul'a gelmeleriyle devam eden aile bağları, hayvan sevgisi, kanserle mücadele ve eski aşkların güzelliğinden dem vuran ve okurken yüreğinize dokunacak, sıcacık bir hikaye...

Kitap Açıklaması

İyi bir insan olmak, çocuğunun bahçesine diktiği bir ağaç mıdır?Mutlu son dedikleri, yaşarken görsek de, diktiğimiz o ağacın bizden sonrakilere kalan meyvesi mi?

Bir zamanlar, bir ülkenin en güzel denizine bakan bir evde üç kız kardeş yaşardı. İsimleri Türkan, Dönüş ve Derya idi. Babaları Sadık Bey ve anneleri Nesrin Hanım’la birlikte geceleri kucak kucağa oturur, gelecekte onları bekleyen şahane yılların hayallerini kurarlardı.

Türkan, Dönüş ve Derya’nın, Ayvalık’ın çam kokulu sokaklarında geçen masal gibi çocukluğu, onları yetişkin dünyasının acımasızlığına hazırlamamıştı belki. Hiçbir hayatın, hiçbir seçimin göründüğü kadar kolay olmadığını, bazen en büyük, en akla gelmeyecek sırların en güvendiklerimizin kalbinde saklandığını, en korkulacak hastalıkların gün gelip geçmişi derleyip toplayabileceğini anlamak zaman istiyordu.

Ve zamanın ilaç olmadığı bir yara var mıydı dünyada?

Ayvalık’ın denize uzanan taş sokaklarından, nice yaşamlar görüp geçirmiş zeytin ağaçlarından, hayatın kaynağından akan suyundan, eski evlerinden doğmuş bir aile hikayesi Üç Kız Kardeş. Bir mutsuzluk hikayesi değil; neşeli günleri yad ede ede iyiliğe dönüşün hikayesi. İyileşmenin yolculuğu…

İclal Aydın Kitapları
32,00 ₺ %35
20,80 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786053043249
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 372
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 372
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Sarp Koç (05.12.2019)

  Bayıldım :)

 • murat gökmen (06.05.2019)

  İclal Aydın'ın okudugum ilk kitabıydı ve hemen diger kıtaplarını sipariş verdim. Tek kelimeyle harika

 • Gizem GÜLER ERTÜRK (17.04.2019)

  elimden düsmeden okudum bitti kitap sizi icine cekip o karaktere bürünüp o ani yasiyorsunuz

 • Ada Akan (07.11.2018)

  Üç Kız Kardeş kitabı bir anda sizi hikayenin içine alacak türden ve eskinin özlediğimiz ilişkilerini ve yaşanmışlıkları içinizi inceden inceye burkacak bir eser. Aynı zamanda da günlük rutin bunalımlarınızdan kaçıp sığınacağınız bir liman.

 • Emel Çetiner (29.10.2018)

  Güzel tavsiye edilebilir.

 • Kağan Sinanoğlu (06.09.2018)

  Şiddetle herkesin hayatına anlam katacağını düşünüyorum gidin alın okuyun ve düşünün

 • Sinem Karabulut (28.08.2018)

  Hiç kız kardeşim olmadığından bu kitap çok ilgimi çekti ve okumaya başladığımda anladım ki bence herkesin bir tane de olsa kız kardeşi olmalı.

 • Ece Körmükçü (02.08.2018)

  İclal Aydın'ı oldum olası çok sevmişimdir.

 • Görkem Koçoğlu (28.07.2018)

  Yazarın daha önce çıkarttığı kitapları da okudum ama beni en çok Üç Kız Kardeş kitabının etkilediğini söylemek isterim. Üç kız kardeşin masal gibi geçen hayatlarının birden nasıl da değiştiğini çok güzel anlatmış yazarımız.

 • Rüya Erberk (21.07.2018)

  İclal aydın benim en severek takip ettiğim yazarlardan biri. Üç kız kardeş kitabının bende yeri apayrıdır çünkü benimde 3 kardeşim var. Gerçekten çok başarılı bir kitap olmuş.

 • Ahmet Durak (21.07.2018)

  Okuduğum en güzel kitaplardan biri de Üç Kız Kardeş oldu. İclal Aydın'ın bu kadar güzel bir kitap yazdığını hiç tahmin dahi etmiyordum.

 • Burcu Kavaklıoğlu (16.07.2018)

  Kitap yazacağı hiç aklıma dahi gelmeyen İclal Aydın'ın Üç Kız Kardeş kitabına bayıldım herkesin de okumasını tavsiye ederim.

 • Barlas Pekkan (12.07.2018)

  İclal Aydın sen ne güzel bir kadınsın ruhumuza nede güzel dokunabiliyorsun Üç Kız Kardeş kitabı mükemmel.

 • İrem Numanoğlu (10.07.2018)

  İclal Aydın'ın kitap yazacağı hiç aklıma gelmezdi ve gerçekten de Üç Kız Kardeş kitabına bayıldım özellikle benim gibi kız kardeşi olmayanların kitabı daha bir keyifle ve imrenerek okuyacağından eminim. Keyifli okumalar.

 • Ada Arslanoğlu (06.07.2018)

  Üç Kız Kardeş kitabından sonra kardeşlerime sarıldım direk.

 • Ege Bolatlı (05.07.2018)

  Kalemini, zarifliğini en beğendiğim yazarlardan biri olan İclal Aydın'ın tüm rafları alt üst eden Üç kız kardeş adlı bu kitabı ile yine ve yeniden beni bambaşka diyarlara götürüyor. Emeğine sağlık güzel insan.

 • İrem Uca (03.07.2018)

  İclal Aydın'ın bu kadar güzel bir kitap yazacağını hiç tahmin etmiyordum. Fakat Üç Kız Kardeş kitabını okuduğumda fazlası ile güzel olduğunu fark ettim ve herkes sadece şiirlerini değil aynı zamanda bu romanını da mutlaka okumasını tavsiye ederim.

 • Ece Baturalp (03.07.2018)

  Üç Kız Kardeş kendi kızkardeşlerim olduğu için mi bana bu kadar dokundu bilmiyorum. Roman okumak ve günlerce etkisinde kalmak istiyorsanız eğer mutlaka tavsiye ediyorum.

 • Emirhan Koyuncu (28.06.2018)

  Kardeş olmanın en mükemmel yanların göz yaşları için okuyarak öğrettiğin teşekkürler İclal Aydın. Üç Kız Kardeş mükemmel bir roman.

 • Deniz Nalbantoğlu (18.06.2018)

  Üç Kız Kardeş kitabı yüreğime dokunabilmeyi başarabilen bir roman oldu. Çalan kendi geleceğinden çalar, yalan söyleyen kendine yalan söylenecek yolu açar, aldatan aldanır,kötü kalpli insan dünyadaki cehenneme yol alır... Nede güzel anlatmış insan olmanın gereğini bu sözleri ile kitapta.

 • Berk Ekşioğlu (13.06.2018)

  Üç Kız kardeş kitabında hayvan sevgisinden aile bağlarına kadar nefes kesici ve sürükleyici bir roman okuyacaksınız.

 • Ece Koçyiğit (24.05.2018)

  İclal Aydın’ın naif kişiliği kadife ses tonunu çok seviyorum. Bu kadar güzel bir kadının kaleminden çıkan Üç Kız Kardeş romanı akıcılığı ile bir solukta okunan kitaplardan biri. Merak edenlerin kesinlikle alması gereken kitaplardan olmalıdır.