Üç Kız Kardeş

İclal Aydın
Kidega'nın Üç Kız Kardeş Kitap Yorumu
Daha önce çıkardığı kitapları da çok satanlar listesinde bulunan İclal Aydın yeni kitabıyla bizlerle yeniden buluşuyor. Ayvalık'ta yaşayan üç kız kardeşin İstanbul'a gelmeleriyle devam eden aile bağları, hayvan sevgisi, kanserle mücadele ve eski aşkların güzelliğinden dem vuran ve okurken yüreğinize dokunacak, sıcacık bir hikaye...

Kitap Açıklaması

İyi bir insan olmak, çocuğunun bahçesine diktiğin bir ağaç mıdır? Mutlu son dedikleri, yaşarken görmesek de, diktiğimiz o ağacın bizden sonrakilere kalan meyvesi mi?

Bir zamanlar, bir ülkenin en güzel denizine bakan bir evde üç kız kardeş yaşardı. İsimleri Türkân, Dönüş ve Derya idi. Babaları Sadık Bey ve anneleri Nesrin Hanım’la birlikte geceleri kucak kucağa oturur, gelecekte onları bekleyen şahane yılların hayallerini kurarlardı.

Türkân, Dönüş ve Derya’nın, Ayvalık’ın çam kokulu sokaklarında geçen masal gibi çocukluğu, onları yetişkin dünyasının acımasızlığına hazırlamamıştı belki. Hiçbir hayatın, hiçbir seçimin göründüğü kadar kolay olmadığını, bazen en büyük, en akla gelmeyecek sırların en güvendiklerimizin kalbinde saklandığını, en korkulacak hastalıkların gün gelip geçmişi derleyip toplayabileceğini anlamak zaman istiyordu.

Ve zamanın ilaç olmadığı bir yara var mıydı dünyada?

Ayvalık’ın denize uzanan taş sokaklarından, nice yaşamlar görüp geçirmiş zeytin ağaçlarından, hayatın kaynağından akan suyundan, eski evlerinden doğmuş bir aile hikâyesi Üç Kız Kardeş. Bir mutsuzluk hikâyesi değil; neşeli günleri yâd ede ede iyiliğe dönüşün hikâyesi. İyileşmenin yolculuğu…

İclal Aydın Kitapları
45,00 ₺ %35
29,25 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786053043515
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 372
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 372
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ece Günday (18.06.2018)

    Üç Kız kardeş kitabında hayvan sevgisinden aile bağlarına kadar nefes kesici ve sürükleyici bir roman okuyacaksınız.