Uçurtma Avcısı (Midi Boy)

Khaled Hosseini
4 kişi
Kidega'nın Uçurtma Avcısı (Midi Boy) Kitap Yorumu
Afganistan'dan Amerika'ya gözleri dolduran bir hikaye. Arkadaşlık üzerine yazılmış en güzel, okuyanları en derinden etkileyen eserlerden biri. Okuduktan sonra kendinize gelmekte güçlük çekeceğiniz bu kitabı yeniden okumak isteyeceksiniz.

Kitap Açıklaması

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...Khaled Hosseini Kitapları

14,90 ₺ %25
11,18 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786051853369
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 424
Basım:
Ebat: 11x18 cm
Çevirmen: Püren Özgören
Ağırlık: 424
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • F'Kader Kanbur (15.04.2019)

    her sayfanın yüreğinize ilmek ilmek işlediği boğazınızın düğümlediğini fark ettiğiniz mükemmel bir kitap. Ah hasan..

  • Hakan Demirbay (19.03.2019)

    İlk fırsatta okumak istediğim bir kitap