Ulusal Sol’da Örgütlenme

Şener Üşümezsoy

Kitap Açıklaması

Türk halkinin ögütsüzlügünün en uç oldugu noktada Türkiye, etnik daldirilarin, sinifsal saldirilarin, etnik ve cemaatsel asindirmalarla gelen parçalamalarin ve üst düzeyde küresel sermayenin gümrük duvarlarini kaldirip ülkeyi parçalamaya yönelen, kimlikleri kaldiran, Türkiye adini kaldiran, Türkiye'nin kurumlarina yaptigi saldirilarin bombardimani altindadir.

Tarihsel olarak Türkiye'deki Türk ulusu kimligini savunan, Türkiye'de Türklügü savunan üniversiteler ile Ordu arasindaki isbirligini, Türkiye'nin temellerini olusturan bu yapiya saldiran bir dönemde ancak ulusal devrimci bir örgütlenmeyi basarmak ve yalniz Türkiye sinirlarinda degil, Türkiye'nin dogal uzanimi olan ve Türk uluslasmasinin ekseninde olan ülkelere dogru yaymayla mümkün oldugu gerçegi karsimiza çikmaktadir. Bu görev için örgütlenmek Türkiye halkinn ana sorunudur. Ve bu noktada sinifsal, etnik, dinsel çeliskileri alip ulusal paydada bütünlesmek zorunlulugu vardir. Bu nedenle de dünyayi ideolojik olarak, örgütsel olarak, politik olarak algilamamiz, ulusal kimligimizi, ulusal etnosun gelisim tarihini ortaya koymamiz gerekmektedir. 

Bugüne kadar Kuvayı Milliyeci adı altında ortaya çıkan yapılanmalar genllikle bürokratik ve yukarıda kalan elitist örgütlenmeler olarak tabana inme potansiyeli olmayan statik konumda kalmıştır. Burada, Türk Solo'nun farkı, Kemalist teoriyi kavrayarak günümüze taşıması ama bunun yanında da devrimci bir mücadelenin, kopmanın gerektirdiği halk örgütlenmesinin bilincine varmış olmasıdır.

 Şener Üşümezsoy Kitapları

Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756288771
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 139
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 132
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.