Uluslararası İşletmecilik Perspektifinde Havaalanı Yönetimi ve İşletmeciliği

Mustafa Kemal Yılmaz

Kitap Açıklaması

Uluslararası Havaalanı İşletmeciliği, son yıllarda ulaşım sektörü içerisinde havacılığın önem kazanmasıyla birlikte, havaalanı yatırımlarının ön plana çıkmasına sebebiyet vermiştir. Havalanı yatırımlarının artması, ciddi bir maddi kaynak aktarımını beraberinde getirmiştir.
 Kompleks yapılar olması sebebiyle yüksek maliyetlerle ancak yapılabilen havaalanları ülkeler ya da yerel yönetimler tarafından farklı işletmecilik modelleri uygulanarakl hayata geçirilmeye çalışılmaktadır.

Havaalanları, fiziki büyüklükleri veya özelliklerine göre tamamen kamu kaynakları devreye sokularak yapılabilirken aynı zamanda sahipliği kamuya ait olmak kaydıyla yönetimleri belirli bir süreliğine özel sektöre devredilmek suretiyle de yapılabilmektedir. Kuruluş aşamasında benimsenen bu yol ve yöntemler, havaalanlarına farklı bir işletmecilik yaklaşımıyla incelenmesi gerekliliğini ortaya koymuştur. Bu vesileyle kitabın temel amacı; uluslarası havaalanı işletmeciliğini tüm yönleriyle aktararak Türkiye'de uygukanan işletmecilik yaklaşımları hakkında fikir sahibi olunmasını sağlamaktır.Mustafa Kemal Yılmaz Kitapları

20,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786056768316
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 140
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 140
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.