Uluslararası Para ve Finans

Stefan C. Norrbin, Michael Melvin

Kitap Açıklaması

Küresel ekonomi hakkında üst düzey bir bakış açısına sahip olması, bu kitabın uluslararası finansa sunumunu diğer ders kitaplarından farklılaştırmaktadır. Melvin ve Norrbin, rakipleri finansal yönetim becerileri ve standart ekonomik araçlara dikkat çekerken çokuluslu şirketlerde iş arayanlar için gerekli bilgileri sunmaktadır. Okuyucular, sadece bir organizasyonun işleyişini değil, yeni gelişmeler ve eğilimler hakkında kendi çıkarımlarını nasıl yapacaklarını öğrenmektedir. Yeni güncellenmiş ve genişletilmiş sekizinci basım, küresel finansın okuyuculara anlamlı gelmesine yardımcı olmak için eğitim amaçlı yeni materyaller, güncel örnek olay çalışmaları ve az ama öz tanımlamaları sunmaktadır.

“Uluslararası Para ve Finans, hem uluslararası hem de çokuluslu finans dersleri için mükemmel bir kaynaktır. Uluslararası finansal kurumlar ve enstrümanları ve çokuluslu şirketlere yönelik finansal yönetim araçları gibi iki konunun birleşik olarak ele alınması, küresel bir çevrede artarak faaliyet gösteren iş dünyasına her iki konunun etkilerinin kavramasını öğrenciler için kolaylaştırmaktadır.”
Anne M. Alexander, Wyoming Üniversitesi

“Bu en çok satan kitabın en güncel baskısı, kısa ama öz, kolay anlaşılır ama analitik bir tarzda uluslararası para ve finanstaki önemli bir dizi ve bir bakıma kompleks kavramları tartışmaktadır.”
Ramkishen S. Rajan, George Mason Üniversitesi ve Singapur Ulusal Üniversitesi

“Yazarlar, küresel ekonomi hakkında üst düzey bakış açısı sunan uluslararası para ve finansla ilgili konuların geniş kapsamlı ele alınması gibi olağanüstü bir iş yapmıştır. Yıllar geçtikçe başvuru kaynağı ve eğitim için standart bir kitap olmasını bekliyorum.”
Süleyman Değirmen, Mersin Üniversitesi

“Uluslararası finansın, özlü, iyi yazılmış, titiz aynı zamanda kolayca erişilebilir bir anlatımı.”
Fırat Demir, Oklahoma Üniversitesi

“Bu ders kitabı, dünyadaki lisans ve yüksek lisans öğrencileri için mükemmel bir kaynaktır. Yazarlar, her bölümü, risk yönetimi ve bankacılık gibi konuların da dâhil olduğu çeşitli finansal konular üzerine güncellenmiş bilgilerle dikkatlice hazırlamışlar.”
Viviana Fernandez, Adolfo Ibanez Üniversitesi

34,00 ₺ %8
31,28 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: International Money and Finance
ISBN: 9786053205319
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 336
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Çevirmen: Michael Melvin
Çevirmen: Stefan C. Norrbin
Editör: Süleyman Değirmen
Editör: Hüseyin Mahir Fisunoğlu
Editör: Ahmet Şengönül
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.