Kitap Açıklaması

Dr. Uğur Tütüncübaşı ile birlikte yazdığımız ve ilk baskısı 2017 yılında Adalet kitabevi tarafından yapılan Uluslararası Usul Hukuku adlı kitabımız kısa sürede tükendiği için, ikinci baskısını yapmak mecburiyeti doğmuştur. Ayrıca geçen bu kısa zamanda kanun, kanun hükmünde kararname ve yönetmeliklerde yapılan değişiklikler bu ihtiyacı perçinlemiştir.

Uluslararası Özel Hukuk şüphesiz kanunlar ihtilafı ve usul hukuku konularını birlikte kapsar. Bu nedenle mevcut ders kitaplarında her iki konu birlikte incelenmektedir. Ancak sadece kanunlar ihtilafını ya da sadece usul konularını düzenleyen kitaplar da bulunmaktadır. Biz bu kitabı hazırlarken klasik esaslara sadık kalarak, usule ilişkin konulara farklı bir yaklaşım getirmeye çalıştık. Kanunlar gibi, görüşler de zaman içinde değişebilmektedir. Umarım ileride, diğer konulara da eğilme fırsatımız olur.

Bu baskıya hazırlanırken, birinci baskıda yer almayan istinaf kanun yolunu da ekledik. Ayrıca Nüfus Hizmetleri Kanunu'na 27/A maddesiyle getirilen tanıma ve tenfiz kolaylığının uygulanmasına ilişkin yeni Yönetmeliği ele alıp, inceledik. Hakem kararlarının tanınması ve tenfizi konusuna mevcut gelişmeler ışığında yeni eklemeler yaptık.

Bu arada meslektaşım DEÜ Hukuk Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Uğur Tütüncübaşı, önemli bir kariyer basamağını daha hakkıyla atlayarak "doçent" unvanını kazandı. Bu nedenle de gururluyuz. Umarım birlikte üretme çabamız ileride de devam edecektir.Uğur Tütüncübaşı Kitapları

58,00 ₺ %10
52,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786257088008
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 401
Basım:
Ebat: 16x23,5 cm
Ağırlık: 386
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.