Üskül Hikayeleri

Hüseyin Akte

Kitap Açıklaması

Hüseyin Akte, bu toprağın hikayelerini yazıyor. Doğup büyüdüğü coğrafya, o yöre insanları hikâyelerinde yer buluyor. Yaşanan acılar, yokluklar, sıkıntılar ve kimsesizlik… Anadolunun yanık yürekli, güngörmüş insanları ile bir kez daha tanışıp yakınlaşıyoruz. Keder yüklü olsa da daima umutlu. Karanlığı, bencilliği, bunalımı değil; ışığı, paylaşmayı ve dostluğu okuyoruz.

"Gözlerim Yolda Kaldı", "Susuz Günlerden Sonra", "Dalları Bastı Kiraz", "Bit Yoklaması", "Kanlı Bahçe", "Yitik Mustafa", "Mülazım", "Bahçeli Kahve", "Kara Tren Gelmez mi Ola", "Ateşler İçinde Üskül", "Çıngırak", "Tarhana Derler Adıma", "Dedemin Bahçesi", "Çamurun Halleri", "Kırık Bisiklet", "Araba", "Bir Yol Hikayesi", "Değirmen Günleri" isimli hikâyeleri yer alıyor bu kitapta.

Anlatımda kurgudan ziyade yaşanmışlık belirgin. Sade, yalın bir dil tercih edilmiş. Gündelik hayat daha çok bir olay odağında anlatılmış. Anılardan kaynağını alıyor hikayeler. Bu yönüyle içeriden bir bakış ile olup bitenler değerlendirilmiş. O yitik çağ denilen çocukluk günleri hikâyeleri temellendirmiş.
Bir güzellikler, iyilikler toplamı: "Üskül Hikâyeleri"16,00 ₺ %16
13,44 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Öykü
ISBN: 9786055676230
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 12
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 104
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.