Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Mark Manson
12 kişi
Kidega'nın Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitap Yorumu
Mark Manson bu kitabında alışılmış kişisel gelişim kitaplarının aksine gerçekçi ve mantıklı bir perspektiften bakıyor. Güçlü olmanın kendini bilmekten, kabullenmeden kazanamayacağımızdan dem vuran yazar esprili bir dille hayatla ilgili gerçekleri yüzümüze vuruyor. Aklınızdan çıkarmakta güçlük çekeceğiniz hayatın içinden gerçek hikayelerle bezenmiş bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Kitap Açıklaması

“Büyük Güç Büyük Sorumluluklar Getirir.” Doğru. Ama bu sözün daha iyi bir akış açısı var, ve gerçekten derin bir bakış açısı. Tek yapmanız gereken sözlerin yerini değiştirmek: “Büyük sorumluluklar büyük güç getirir.” “Her şeyi iyi tarafından görmek” gibi bir şey iyi gibi görünse de, gerçek şu ki hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir. Negatif duyguları inkâr etmek daha derin ve daha uzun ömürlü negatif duygulara ve duygusal bozukluğa neden olur. Sürekli pozitif olmak hayatın sorunları için geçerli bir çözüm değil, bir inkâr biçimidir. Doğru değerleri seçerseniz, bu sorunlar size zindelik, kuvvet ve şevk verir. Dedemin zamanına dönersek, kendini çok kötü hissettiğinde şöyle düşünürdü, “Bugün berbat bir günümdeyim. Ama n’apalım hayat böyle, ben samanları havalandırmaya devam etmeliyim.” Ama ya şimdi? Şimdi beş dakikalığına bile kendinizi çok kötü hissetseniz son derece mutlu ve harika hayatları varmış gibi sunan insanların 350 fotoğrafıyla bombardıman ediliyorsunuz, bu durumda hatanın sizde olduğunu hissetmemeniz imkânsız kuşkusuz. Değmeyecek şeyleri kafaya takmamak çok önemlidir. Dünyayı kurtaracak olan şey budur. Dünyanın bazen berbat olduğunu ama bunun da doğal olduğunu kabul ederek yaşamak gerek. Çünkü her zaman böyleydi ve her zaman da böyle olacak.

Sosyal medyada her gün milyonlarca kere paylaşılan “Nasıl Mutlu Olunur” tarzı saçmalıklarda yanlış olan ve kimsenin fark etmediği şey şudur: Daha pozitif bir deneyimi arzu etmenin kendisi negatif bir deneyimdir. Ve de tam tersine, insanın negatif deneyimini kabul etmesinin kendisi pozitif bir deneyimdir. Pokerde elinde korkunç kağıtlar olan biri çok güzel eli olan birini yenebilir. Elbette eli güzel olanın kazanma ihtimali daha büyüktür, ama sonunda kazanan her oyuncunun oyun süresinde yaptığı seçimlerle belirlenir. Hayatı da aynı şekilde görüyorum. Hepimize dağıtılmış bir el var. Bazılarının eli daha iyi. Sadece kağıtlara bakarak berbat durumda olduğumuzu söylemek kolaysa da, gerçek oyun o kağıtlarla yapacağımız seçimlere, almaya karar verdiğimiz risklere ve birlikte yaşamayı seçtiğimiz sonuçlara bağlıdır. İçinde bulundukları duruma göre sürekli en iyi seçimleri yapanlar tıpkı pokerde olduğu gibi hayatta da öne çıkarlar ve illa da eline en iyi kağıtlar gelmiş olmaları gerekmez.

Mark Manson Kitapları
27,00 ₺ %25
20,25 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059397254
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 200
Basım:
Ebat: 14x21 cm
Ağırlık: 200
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Gizem Dinçer (03.11.2019)

  Kişisel gelişim kitaplarını okurken oldukça zorlanan biri olarak, sonuna kadar ilgiyle okudum. En baştaki zorlanmayı samimi ve güncel dili ile sona erdirerek benim için ilgi çekici hale gelmeyi başardı Manson. Tek problem çevirinin zayıflığıydı. Bazı ifadeler birebir çevrilmiş, dildeki anlamı hiçe sayılmış sanki.

 • Oğuzhan Akpınar (12.06.2019)

  Bu konularda daha uzman birinin kitabını okumanızı tavsiye ederim.

 • Sinem Baykam (26.03.2019)

  Bence kitabı diğer kişisel gelişim kitaplarından ayıran tek özellik son derece güncel konuların üzerinden tavsiyeler veriyor olmasıdır. Okumanızı ve okutmanızı tavsiye ederim.

 • Şahnur Çamdalı (31.01.2019)

  Mark Manson bu kitabıyla kafamıza taktığımız gereksiz şeyleri ve dertleri önemsiz bularak mutluluğa erişebileceğimizi söylüyor. Sanırım bu kitabı diğer kişisel gelişim kitaplarından ayıran temel özellik de son derece güncel konular üzerine tavsiyeler veriyor olması.

 • Ece Yeşilkaya (07.11.2018)

  Bu tarz kitaplar oldum olası beni sıkmıştır ama nedense bu defa sonuna kadar okudum. Her ne kadar kitabın bazı bölümlerinde yinelemeler olsa da pek bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Okuyacak olanlara tavsiye ederim.

 • Şahnur Okumuş (29.10.2018)

  Kesinlikle kitap kidega'dan alınır. Piyasa fiyatının çok altında ücretleri var. Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı iş hayatında olanlar için büyük yardımcı.

 • Kübra Karaman (10.10.2018)

  Genelde bu tarz kitapları okurken sıkılırım ama boğulmadan bitirebildiğim bir kitap oldu.Sadece bazı yerlerde yineleme yaptığını düşündüğüm için sıkıldım.

 • Ahmet Türk (18.09.2018)

  Herkese hitap edebilen bir kitap. Kişisel gelişim kitabı olarak okumak isteyen kitapseverlere tavsiye ederim. Sıkılmayacaksınız :)

 • Berkay Ekici (10.09.2018)

  Sizlere de hitap edeceğini düşünüyorum. Ayrıca kişisel olarak ben geliştim, tamamım artık gibi düşüncelerle sakın kendinizden emin olmayın.

 • Ebru Saygıner (06.09.2018)

  Son 50 sayfasını saymazsak son derece etkileyici buldum kitabı. Pek bana hitap eden bir tür olmasa da okurken sıkılmadım ve verilen örnekleri güncel bulduğumdan keyifle okudum.

 • Alp Sezek (04.09.2018)

  Hayatta hiçbir şeyi ciddi anlamda kafaya takmamamız gerektiğini güzel bir şekilde gösteren harika bir eser. Mutlaka okumalısınız.

 • Berkay Özdenak (31.08.2018)

  Çoğu yer birbirinden kopuk hikayelerle bezenmiş ismine aldanmayın

 • Ece Adıvar (29.08.2018)

  Bütün kişisel gelişim kitaplarında olduğu gibi, bu kitapta da yazarın ana amacı insanları mutluluğa ulaştırmak. Mark Manson bu kitabı ile kafamıza taktığımız gereksiz şeyleri ve dertleri önemsiz bularak mutluluğa erişebileceğimizi belirtmek istemiş.

 • Berke Gürmen (28.08.2018)

  Kişisel gelişim kitaplarının aksine gerçekçi ve mantıklı bir yaklaşım ile kaleme alınmış harika bir kitap.

 • Rüya Ayaydın (27.08.2018)

  Kişisel gelişim adına okuyacağınız en iyi kitaplardan biri diyebilirim.

 • Güney Poçan (17.08.2018)

  Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabını yeni sipariş verdim okuyunca bakalım hayatımda neleri değiştirecek.

 • Şahnur Dalkıran (13.08.2018)

  Eğer kafanıza gerçekten bir şey takmak istemiyorsanız bu kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 • Kerem Okumuş (10.08.2018)

  Kitap gerçekten de hiçbir şeyi kafaya takmamak için yazılmış harika bir eser. Her şeyi kafasına takanların mutlaka okumasını tavsiye ederim.

 • Ali Avan (06.08.2018)

  Ustalık gerektiren kafaya takmama sanatı ile farklı bir okuma keyfi yaşayacağınız kesin.

 • Berkay Pekkan (02.08.2018)

  Artık kafaya takmıyorum.

 • Baran Tahincioğlu (31.07.2018)

  Kitaptan sonra hayatınızda çok şey değişicek eminim.

 • Şahnur Yetkiner (30.07.2018)

  Tüm zaman kişisel gelişim kitaplarının aksine mantığın devrede olduğu bu kitap, bence hemen herkesin sayfalarını mutlaka bir defa çevirmesi gereken kitaplar arasındadır.

 • Rüya Kunter (30.07.2018)

  İş ve sosyal yaşamda başarılı olabilmek için bazen bir rehbere ve baş ucu kitabına ihtiyaç duyarız. Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabı işte tamda bu tarzda yazılmış bir eser.

 • Ümran Süleymanoğlu (27.07.2018)

  Kişisel gelişim alanında en etkili kitaplardan biri bence. Gerçekten emeklere sağlık.

 • Onur Çamdalı (21.07.2018)

  Diğer kişisel gelişim kitaplarının aksine mantık çerçevesinde olayları ele alan Ustalık gerektiren kafaya takmama tam benlik bir kitap.

 • Burcu Eliçin (20.07.2018)

  Öncelikle şunu belirtmek isterim ki kitap hiçbir şeyi kafaya takmamayı öğütlememiş kitabın adından yola çıkarak bu tür düşüncelerin içine girerseniz yanılmış olursunuz Mark Manson kitabında bu açıklamaya da yer vermiş zaten.

 • Meriç Tokatlıoğlu (17.07.2018)

  Bence günümüzde bir çoğumuzun ihtiyacı olan bir kitap Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı.

 • İrem Karaböcek (16.07.2018)

  Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabına gerçekten ihtiyacımız varmış yaşamıma renk ve yeni bir soluk kattı.

 • Ali Tekand (12.07.2018)

  Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabı ile sizlerde eşsiz yenilenme ile değişime uğrayacaksınız.

 • Cem Limoncuoğlu (11.07.2018)

  Günlük yaşamda kafamıza taktiğimiz önemsiz şeyleri umursamayarak mutlu olacağımızın bilgilerinin yer aldığı Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabı benim epey hoşuma gitti.

 • Ebru Çetiner (09.07.2018)

  Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabı size polyanna olmayı değil olaylara daha objektif bakarak mutlu bir yaşam sürmenizi öneren bir kitap.

 • Ümran Yeşilkaya (05.07.2018)

  Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabını merak etmiştim çünkü gerçekten ihtiyacım vardı aslında yönlendirmeye. Kitabı hayatımı yeniden değiştirdi.

 • Atakan Erbulak (19.06.2018)

  Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama sanatı kitabı ismi gibi oldukça çarpıcı geldi bana içerik bakımından. “Her şeyi iyi tarafından görmek” gibi bir şey iyi gibi görünse de, gerçek şu ki hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir.

 • Türker Gürmen (24.05.2018)

  Kişisel gelişim alanında yazılmış en iyi kitaplardan biri.