Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Mark Manson
15 kişi
Kidega'nın Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitap Yorumu
Mark Manson bu kitabında alışılmış kişisel gelişim kitaplarının aksine gerçekçi ve mantıklı bir perspektiften bakıyor. Güçlü olmanın kendini bilmekten, kabullenmeden kazanamayacağımızdan dem vuran yazar esprili bir dille hayatla ilgili gerçekleri yüzümüze vuruyor. Aklınızdan çıkarmakta güçlük çekeceğiniz hayatın içinden gerçek hikayelerle bezenmiş bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Kitap Açıklaması

"Büyük Güç Büyük Sorumluluklar Getirir." Doğru. Ama bu sözün daha iyi bir akış açısı var, ve gerçekten derin bir bakış açısı. Tek yapmanız gereken sözlerin yerini değiştirmek: "Büyük sorumluluklar büyük güç getirir." "Her şeyi iyi tarafından görmek" gibi bir şey iyi gibi görünse de, gerçek şu ki hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir. Negatif duyguları inkâr etmek daha derin ve daha uzun ömürlü negatif duygulara ve duygusal bozukluğa neden olur. Sürekli pozitif olmak hayatın sorunları için geçerli bir çözüm değil, bir inkâr biçimidir. Doğru değerleri seçerseniz, bu sorunlar size zindelik, kuvvet ve şevk verir. Dedemin zamanına dönersek, kendini çok kötü hissettiğinde şöyle düşünürdü, "Bugün berbat bir günümdeyim. Ama n'apalım hayat böyle, ben samanları havalandırmaya devam etmeliyim." Ama ya şimdi? Şimdi beş dakikalığına bile kendinizi çok kötü hissetseniz son derece mutlu ve harika hayatları varmış gibi sunan insanların 350 fotoğrafıyla bombardıman ediliyorsunuz, bu durumda hatanın sizde olduğunu hissetmemeniz imkânsız kuşkusuz. Değmeyecek şeyleri kafaya takmamak çok önemlidir. Dünyayı kurtaracak olan şey budur. Dünyanın bazen berbat olduğunu ama bunun da doğal olduğunu kabul ederek yaşamak gerek. Çünkü her zaman böyleydi ve her zaman da böyle olacak.

Sosyal medyada her gün milyonlarca kere paylaşılan "Nasıl Mutlu Olunur" tarzı saçmalıklarda yanlış olan ve kimsenin fark etmediği şey şudur: Daha pozitif bir deneyimi arzu etmenin kendisi negatif bir deneyimdir. Ve de tam tersine, insanın negatif deneyimini kabul etmesinin kendisi pozitif bir deneyimdir. Pokerde elinde korkunç kağıtlar olan biri çok güzel eli olan birini yenebilir. Elbette eli güzel olanın kazanma ihtimali daha büyüktür, ama sonunda kazanan her oyuncunun oyun süresinde yaptığı seçimlerle belirlenir. Hayatı da aynı şekilde görüyorum. Hepimize dağıtılmış bir el var. Bazılarının eli daha iyi. Sadece kağıtlara bakarak berbat durumda olduğumuzu söylemek kolaysa da, gerçek oyun o kağıtlarla yapacağımız seçimlere, almaya karar verdiğimiz risklere ve birlikte yaşamayı seçtiğimiz sonuçlara bağlıdır. İçinde bulundukları duruma göre sürekli en iyi seçimleri yapanlar tıpkı pokerde olduğu gibi hayatta da öne çıkarlar ve illa da eline en iyi kağıtlar gelmiş olmaları gerekmez.Mark Manson Kitapları

39,00 ₺ %20
31,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059397254
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 200
Basım:
Ebat: 14x21 cm
Ağırlık: 200
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Durdu Mehmet Çobanyıldız (08.04.2020)

  Uzun süre Dünya çapında ilk sıralarda satan kitap, sağolsun beni okumaktan soğutmaya doğru götürmek üzere idi. Zorla bitirdim kitabı. Kişisel gelişim üzerine yazılmış başka kitaplar okumanızı tavsiye ederim.

 • Gizem Dinçer (03.11.2019)

  Kişisel gelişim kitaplarını okurken oldukça zorlanan biri olarak, sonuna kadar ilgiyle okudum. En baştaki zorlanmayı samimi ve güncel dili ile sona erdirerek benim için ilgi çekici hale gelmeyi başardı Manson. Tek problem çevirinin zayıflığıydı. Bazı ifadeler birebir çevrilmiş, dildeki anlamı hiçe sayılmış sanki.

 • Oğuzhan Akpınar (12.06.2019)

  Bu konularda daha uzman birinin kitabını okumanızı tavsiye ederim.

 • Kübra Karaman (10.10.2018)

  Genelde bu tarz kitapları okurken sıkılırım ama boğulmadan bitirebildiğim bir kitap oldu.Sadece bazı yerlerde yineleme yaptığını düşündüğüm için sıkıldım.

 • Ahmet Türk (18.09.2018)

  Herkese hitap edebilen bir kitap. Kişisel gelişim kitabı olarak okumak isteyen kitapseverlere tavsiye ederim. Sıkılmayacaksınız :)