Uygulamalı Ceza Hukuku

Genel Hükümler - Özel Hükümler Ceza - Muhakemesi Hukuku

A. Caner Yenidünya, Ahmet Gökcen, Mehmet Emin Artuk

Kitap Açıklaması

Ceza Hukuku Genel Hükümler, Ceza Hukuku Özel Hükümler ve Ceza Muhakemesi Hukuku Derslerinin sınavlarında sorulan sorular ve olay çözümleri, pratik kurlar için çözülmemiş olay ve Yargıtay kararları yer almaktadır.

Ceza Hukuku Genel Hükümler, Özel Hükümler ve Ceza Muhakemesi Hukuku derslerinin sınav soru ve cevapları ile seçilmiş Yargıtay kararlarından oluşan -Uygulamalı Ceza Hukuku- isimli kitabımızın yeni baskısını okuyucularımıza sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Bu baskıda da -Yeni TCK'nın Esas Aldığı Suç Teorisi- başlıklı özet bölüme yer verilmiş ve böylece 5237 sayılı TCK'nın daha iyi anlaşılmasının sağlanması amaçlanmıştır.
Kitapta, Marmara Hukuk Fakültesi ile alfabetik sıraya göre yazarların derse girdiği diğer fakültelerdeki sınav soru ve cevaplarına ve mahkeme kararlarına yer verilmiş, böylece öğrencilerin ihtiyaçlarının daha iyi karşılanması düşünülmüştür. Bu bağlamda, mahkeme içtihatları yenilenmiş, pratik çalışma kurlarında yol gösterici olabileceği düşünülen Yargıtay kararları kitaba eklenmiştir.

A. Caner Yenidünya Kitapları
45,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051469270
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 605
Basım:
Ebat: 165x245 cm
Ağırlık: 1034
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.