Uygulamalı Okuma Yazma Öğretimi

Şeniz Keskinci

Kitap Açıklaması

Çocuk gelişiminde oyunların ve oyunla öğretimin katkısı oldukça fazladır. Bu nedenle okuma yazma öğretimi sırasında oyuna dayalı etkinliklere daha fazla yer verilmeye çalışılmıştır. Oyunla öğrenen çocuk kendini tanır ve tanıtır, öğrendiklerinin içinde kendisini bulur. Böylece çocuk kendisini daha mutlu hisseder; çünkü öğrendiklerinde kendisinin de katkısı olmuştur. Bu durum, çocuğa ileri öğrenmeler için bir başlangıç olacaktır.

Öğrenme-öğretme sürecinde öğretmen, soracağı soruları, yaptıracağı etkinlikleri ve yönlendirmeleri artırabilir, azaltabilir ya da değiştirebilir. Öğretmen adaylarına, öğretmenlere ve program geliştirmecilere yararlı olacağı düşüncesiyle hazırlanan bu kitapta 2005 Türkçe 1-5 Programının içeriği ve anlayışı dikkate alınmıştır.


NEDEN BU KİTAP?

* Okuma-Yazma Öğretimi bir uygulama dersidir. Gerekli teorik bilgilerinde verildiği bu kitapla öğrenciler, öğrendikleri ve kazandıkları becerileri, uygulamaya çıktıklarında kullanacaklardır.

* Her öğretmen adayının, öğrenciliğinin bitimiyle atanacağı okula diplomasıyla birlikte götüreceği ve bir başucu niteliği taşımakta olan bu kitap, 1. sınıf okutmayı korkulu bir rüya olmaktan çıkaracaktır.

* Okuma yazma öğretim teknikleri, amaçları ve öğretim programı 1-5 Türkçe Programında belirtildiğinden bu kitapta temel açıklamalara yer verilmiştir. Öğrenciye yol gösterici, okuma yazma öğretiminin her basamağını çeşitli etkinliklerle gerçekleştiren bir kitap olarak düzenlenmiştir.

* Etkinlikleri çeşitli oyun, müzik, öykü, tekerleme, bilmece gibi kültürel değerlerle ortaya koyarak anlatımı kolaylaştırmıştır.

* Bu kitap okuma yazma öğretimini, dersin içeriğine uygun olarak, uygulamalı anlatmaktadır.

* Okuma yazma öğretiminde yaratıcılık çok önemlidir. Bu kitap, öğrencinin yaratıcılığını ortaya çıkaracak ve öğretmenlik ruhunu içselleştirecektir.

* Ülkemizde unutulmaya yüz tutmuş bitişik yazının nasıl yazılacağı, harflerin nasıl birleştirileceği, nasıl öğretileceği detaylandırılarak verilmiştir.35,00 ₺ %28
25,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim
ISBN: 9789754993561
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 208
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 208
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.