Uzay İlk 50 Yıl

Küçük Dünyamızın Büyük Macerası

H. J. P. Arnolds, Sir Patrick Moore

Kitap Açıklaması

Güneş doğduktan sonra çimenlerdeki çiğin Güneş tarafından emiliyor olduğunu ve tek yapmamız gerekenin çok büyük miktarda şişe bulup, bunları çiğle doldurup vücudumuza bağlamak, sabah açık havada durup Güneş'in görevini yapmasını beklemek olduğunu söylüyordu!" Cyrano De Bergerac'ın 1657'de uzay yolculuğu için önerdiği yöntem. (Uzay: İlk 50 Yıl, s. 18)
Sputnik 1 ile atmosfer dışına yapılan ilk yolculuğun 50. yılında, bu serüveni dünyada muhtemelen en iyi anlatabilecek insan Sir Patrick Moore'un olağanüstü üslubu, 50 yıl boyunca karelenmiş en iyi fotoğraflar ve "aya ayak basan ikinci insan" Buzz Aldrin'in önsözü ile tarihe düşülmüş etkileyici bir not.

Kimler Çok Sever?

Tüm bilim meraklıları 2009 Dünya Astronomi yılında medya ilgisiyle konuya ilgi duymaya başlayacaklar

En iyi uzay fotoğraflarından oluşmuş bir seçkiyi arşivlerine katmak isteyecek fotoğraf meraklıları

Eser:
Dünya 4 Ekim 2007'de, atmosferin dışına yapılan ilk yolculuğu gerçekleştiren Sputnik 1'in fırlatılışının 50. yıldönümünü kutladı. Yarım yüzyıllık bir süreç içinde meydana gelen inanılmaz gelişme ve keşiflerin tarihi bir kaydı niteliğindeki bu kitapta, insanlı ilk uzay uçuşu; yörüngeye gönderilen ilk insan; Ay'a yapılan insansız ilk iniş; Dünya'nın çekim gücünün etkisinden çıkan ilk uzay aracı; Ay'a yapılan insanlı inişler, uzay aracının gelişimi; Mars, Venüs, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Neptün'e gönderilen ilk sondaları; ve belki de bütün bu gelişmelerin arkasındaki en önemli dinamik olan Soğuk Savaş'a yer veriliyor.
Sir Patrick Moore'un eğlenceli ve samimi üslubuyla kaleme alınan Uzay: İlk 50 Yıl, 50 yıllık bir dönemde bu öykünün bir parçası olmayı başarmış bir kişinin heyecan ve tutkusuyla anlatıyor. İnsanoğlunun uzaya yaptığı yolculuklarda elde edilen yüzbinlerce görüntü arasından HJP Arnold tarafından seçilmis en etkileyici karelerin de kitaba eklenmesiyle arşiv değerine sahip, uzay hakkında hazırlanmış en önemli kitaplardan biri ortaya çıkıyor.29,63 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944083706
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 224
Basım:
Ebat: 245x285 cm
Çevirmen: Aylin Güneri
Editör: Peter Taylor, Leanne Bryan
Ağırlık: 1366
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.