Kitap Açıklaması

"Heyecan verici, canlı ve hoş... Girift olaylar, yaratıcı detaylar içeren, etik ve entelektüel açıdan sofistike bir eser."

- Ursula K. Le Guin

"Mükemmel… Strugatskiler'in sadakati ve hırsı, dostluğu ve aşkı, umutsuzluk ve tükenmişliği marifetli ve yetenekli şekilde ele alması ortaya şahane bir hikâye çıkarıyor. Yıllarca unutulmayacak bir kitap."

- Thedore Sturgeon

Arkadi ve Boris Strugatski, entelektüel açıdan kışkırtıcı, inanılmaz eğlenceli, cesur ve eleştirel kitaplarıyla "Sovyetler döneminin en büyük bilimkurgu yazarları" sıfatını hak eden yegâne ikili. Uzayda Piknik ise yazarların en ünlü ve ilham verici romanı.

Uzaylılar dünyanın beş bölgesini ziyaret etmiş ve giderken geriye "atıklarını" bırakmışlardır. Bu atıklar, tüm dünyada bir gizem yaratır ve endüstri ve bilim çevrelerinin de odak noktası haline gelir. Atıkların bulunduğu yerler "bölge" olarak adlandırılarak karantina altına alınır ve bu bölgeler çevrelerindeki şehirleri ekonomik ve sosyal açıdan etkilemeye başlar.

Redrick Schuhart, bölgeden uzaylı atıklarını kaçırıp satan bir "stalker" yani bir iz sürücüdür. Çoğu insan gibi, hayatı yasak "bölge" tarafından şekillendirilen Red ve bilim insanı arkadaşı Kiril'in bir "zamazingo" elde etmek amacıyla buraya yaptıkları yolculuk ise beklenmedik olaylara sebep olur… Tarkovski'nin Stalker ismiyle beyaz perdeye uyarladığı felsefi hikâye de işte burada başlar.

Uzaylıların dünyaya yaptığı bu ziyaret bir piknikten mi ibarettir? Yoksa arkasında insan aklının alamayacağı bir gizem mi yatmaktadır?Arkadi Strugatski Kitapları

26,00 ₺ %30
18,20 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Roadside Picnic
ISBN: 9786053757849
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 200
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Hazal Yalın
Ağırlık: 200
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Adem Kara (24.05.2020)

    Strugatski kardeşlerin 1971 tarihli eseri var elinizde. Gerçi sonsözde Boris Strugatski’nin detaylı şekilde anlatacağı üzere kitabın sansürsüz bir şekilde yayımlanabilmesi 8 yıl kadar sürüyor. • Andrey Tarkovski’nin 1979’da perdeye aktardığı filmi ‘İz Sürücü’ de bu eserden uyarlama aslında. Henüz ben gibi izlemeyenler kitap sonrası izleyebilir elbette. • Eser 23 yaşındaki laborant Redrick Schuart ile kapılarını açıyor. Redrick, uzaylıların ziyaret ettiği ve bazı atıklar bıraktığı ‘bölgelerde’ bunların ‘izini sürüp’ satan bir Stalker’dır. • Tender, Kiril, Arthur ise buraya yaptığı yolculuklarda ona eşlik eden kişilerden bazıları. • Olaylar, Harmont Şubesi Elektronik Cihazlar Bayi Temsilcisi Richard H. Noonan sonrası başka bir evreye geçecektir. • Bölge adı verilen yerlerde sadece piknik midir uzaylıların amacı? Ya da birkaç ‘zamazingo’ mu bırakmaktır? • Rusya’nın büyük bilimkurgu yazarlarından etkileyici bir eser Uzayda Piknik. Buyurun.

  • Ahmet Ali Kaynar (05.04.2019)

    Yine İthaki yine çok güzel bir klasik. Bu seriyi almak için keşke sponsor bulabilsem de benim için alsa. Bu kitabı okurken şimdi gördüğünüz kurgulara ne kadar kaynak olduğunu göreceksiniz. Bizlere bunu sunan İthaki editörlerine sevgiler