Varlık ve Zaman

Tümüyle Yenilenmiş ve Düzeltilmiş Çeviri

Martin Heidegger
Kidega'nın Varlık ve Zaman Kitap Yorumu
Felsefi açıdan bir başyapıt niteliğinde olan eser varlık nedir gibi zor bir soruyu yanıtlamaya çalışıyor. Düşünce üzerine derin sorgulamaların yapıldığı Varlık ve Zaman Heidegger'in başarılı yapıtlarından biri.

Kitap Açıklaması

Martin Heidegger'in başyapıtı Varlık ve Zaman 1927 yılında yayımlandı. Bu kitapta Heidegger, insanın dünya içindeki varoluşunu (Dasein'ı) özgün bir yöntem ve terminolojiyle çözümleyip açıkladı. İnsanın varoluşunun zaman ufku içinde açığa çıktığını, bunun da varlığın açımlanması anlamına geldiğini ortaya koydu. Bu sayede Heidegger, özne-nesne ve ruh-beden ayrımının üstesinden gelmeyi hedefleyen bir ontoloji yarattı.

Çağdaş felsefenin en önemli yapıtlarından biri olan bu kitapla Heidegger, yalnızca felsefede değil sanat, politika, dil, psikoloji, mimarlık ve teknoloji gibi alanlarda da derin bir etki yarattı. Sartre, Levinas, Binswanger, Boss, Merleau-Ponty, Foucault, Derrida, Arendt, Gadamer, Jonas, Marcuse, Rorty, Agamben, Dreyfus gibi çok sayıda çağdaş düşünür Varlık ve Zaman'dan ilham aldı.Martin Heidegger Kitapları

65,00 ₺ %25
48,75 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051718231
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 640
Basım:
Ebat: 14x21,5 cm
Çevirmen: Kaan H. Ökten
Ağırlık: 640
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ebru Berberoğlu (08.11.2018)

    Varlık ve Zaman 1927 yılında yayımlanmış ama ben daha yeni alıp okudum. Keşke daha önce okusaydım dediğim kitaplar arasında ilk sırayı alacak türden bir eser. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.