Varlık ve Zaman

Tümüyle Yenilenmiş ve Düzeltilmiş Çeviri

Martin Heidegger
Alfa Yayınları

Martin Heidegger’in başyapıtı Varlık ve Zaman 1927 yılında yayımlandı. Bu kitapta Heidegger, insanın dünya içindeki varoluşunu (Dasein’ı) özgün bir yöntem ve terminolojiyle çözümleyip açıkladı. İnsanın varoluşunun zaman ufku içinde açığa çıktığını, bunun da varlığın açımlanması anlamına geldiğini ortaya koydu. Bu sayede Heidegger, özne-nesne ve ruh-beden ayrımının üstesinden gelmeyi hedefleyen bir ontoloji yarattı.

Çağdaş felsefenin en önemli yapıtlarından biri olan bu kitapla Heidegger, yalnızca felsefede değil sanat, politika, dil, psikoloji, mimarlık ve teknoloji gibi alanlarda da derin bir etki yarattı. Sartre, Levinas, Binswanger, Boss, Merleau-Ponty, Foucault, Derrida, Arendt, Gadamer, Jonas, Marcuse, Rorty, Agamben, Dreyfus gibi çok sayıda çağdaş düşünür Varlık ve Zaman’dan ilham aldı.

Martin Heidegger Kitapları
60,19 ₺ %28
43,34 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786051718231
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 640
Basım: Ekim 2018
Ebat: 14x21,5 cm
Çevirmen: Kaan H. Ökten
Martin Heidegger

Martin Heidegger Hakkında

Martin Heidegger 26 Eylül 1889 yılında Baden'de doğdu. Çocukluğundan itibaren din ve felsefeye eğilimli olarak yetişti. Felsefi çalışmalarının yanı sıra politik tutumları ile de çokça tartışma konusu...

Varlık ve Zaman Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ebru Berberoğlu (08.11.2018)

    Varlık ve Zaman 1927 yılında yayımlanmış ama ben daha yeni alıp okudum. Keşke daha önce okusaydım dediğim kitaplar arasında ilk sırayı alacak türden bir eser. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.