Varlık ve Zaman (Ciltli) - Kara Delikler

Martin Heidegger, Stephen Hawking
1 kişi
Kidega'nın Varlık ve Zaman (Ciltli) - Kara Delikler Kitap Yorumu

Felsefi açıdan bir başyapıt niteliğinde olan eser varlık nedir gibi zor bir soruyu yanıtlamaya çalışıyor. Düşünce üzerine derin sorgulamaların yapıldığı Varlık ve Zaman Heidegger'in başarılı yapıtlarından biri. Bu eserin yanında Hawking'in 2 bölümden oluşan, kara delikler üzerine yalın bir dille yazılmış aydınlatıcı eseri ise hediye!

Kitap Açıklaması

Setin İçindekiler:

Varlık ve Zaman

Setin İçindekiler:


Varlık ve Zaman

Martin Heidegger'in başyapıtı Varlık ve Zaman 1927 yılında yayımlandı. Bu kitapta Heidegger, insanın dünya içindeki varoluşunu (Dasein'ı) özgün bir yöntem ve terminolojiyle çözümleyip açıkladı. İnsanın varoluşunun zaman ufku içinde açığa çıktığını, bunun da varlığın açımlanması anlamına geldiğini ortaya koydu. Bu sayede Heidegger, özne-nesne ve ruh-beden ayrımının üstesinden gelmeyi hedefleyen bir ontoloji yarattı.

Çağdaş felsefenin en önemli yapıtlarından biri olan bu kitapla Heidegger, yalnızca felsefede değil sanat, politika, dil, psikoloji, mimarlık ve teknoloji gibi alanlarda da derin bir etki yarattı. Sartre, Levinas, Binswanger, Boss, Merleau-Ponty, Foucault, Derrida, Arendt, Gadamer, Jonas, Marcuse, Rorty, Agamben, Dreyfus gibi çok sayıda çağdaş düşünür Varlık ve Zaman'dan ilham aldı.


Kara Delikler


2016 yılının BBC Reith derslerinde Stephen Hawking, bütün bir ömür süren araştırmalarını on beş dakika içinde aktarma gibi gerçekten zorlu bir meydan okumayı kabul etti. Bu çok kısa süren derslerde Hawking, evrenin gizemlerini ortaya sererken, kara delikleri anladığımız takdirde uzayzamanın sırlarına erişebileceğimizi vurguluyor.

"Kozmolojinin karmaşıklığını herkesin anlayacağı yalın bir açıklıkla ortaya seriyor."

- Observer

"Böyle büyük problemleri araştıran bir dehâyı izlemek heyecan verici."

- Sunday Times

"Einstein'dan bu yana en büyük bilimsel zekâ."

- Daily Express

"Büyük Patlamanın ve evrenin başlangıcının tutarlı ve akla uygun bir kuramının oluşması için Einstein'dan bu yana en fazla katkıyı sunuyor."

- Newsday

"Hawking, Tanrı'nın zihnini okumaya en yakın birkaç kuramsal fizikçiden birisi."

- Los Angeles Times

"Dahi, özgün, trajik ve şampiyon... Hawking bize Aristoteles'ten Kopernik'e, Galileo ve Newton'dan Einstein'a ve Hawking'in kendisine kadar kozmolojinin evrimini gösteriyor."

- Sydney Morning Herald
Martin Heidegger Kitapları

65,00 ₺ %35
42,25 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 1473756484652
Boyut: Normal
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.