Visual Basic 2005

Üzeyir Yazıcı

Kitap Açıklaması

Bu kitabı altı ay gibi uzun bir zaman diliminde yazdım. Öncelikle kendimi okurun yerine koydum. Ben bir okuyucu olarak böyle bir kitap satın almış olsaydım kitabın nasıl olması gerektiğini isterdim. Konular ve örnekler, içerik ve sıralama olarak nasıl ele alınmalıydı. Nasıl bir yol takip edilirse daha kolay anlardım. Bu düşüncelerle kendime bir çalışma planı çıkardım.

Bir konuyu anlatırken o konu hakkında kafalarda soru işareti kalmaması için azami gayret gösterdim. Konuyla ilgili onlarca Web sitesi, kitap, video, yardım dokümanları taradım. Örnekleri, bir okuyucu titizliğiyle, deneyip çalıştırdıktan sonra kitaba aldım.

Bu kitabın hedef kitlesi Visual Basic 2005 ile programcılığa başlamak isteyen kullanıcılardır. Ayrıca programcılığa yeni başlamış olanlar ile orta düzeyde programlama bilgisi olup da belli bir konu hakkında kendisini biraz daha geliştirmek isteyenler de hedef kitlesi arasındadır.

Kitabın içeriği oluşturulurken belli bir hiyerarşik sıralama takip edilmiştir. Öncelikle programlama ve .NET platformu hakkında genel bilgiler verilmiştir. Ardından bir .NET geliştirme ortamı olan Visual Studio 2005'in kurulumu ve çalıştırılması ele alınmıştır. Visual Basic 2005 ile ilk proje geliştirildikten sonra Visual Basic programlama dilinin temelleri anlatılmıştır. Daha sonra nesneye dayalı programlama (NDP) özellikleri işlenmiştir. Daha sonra sırasıyla Windows formları ve denetimler ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Bir programda olası hataların nasıl ayıklanacağı gösterilmiştir. Programlarda veritabanı kullanımı incelenmiştir.

Kitapta Yer Alan Bazı Konular

.NET Platformunu Tanımak

Visual Studio 2005 Tümleşik Geliştirme Ortamı (IDE)

Visual Basic Programlama Dili

Nesneye Dayalı Programlama Özellikleri

Windows Uygulamaları Geliştirmek

Uygulamada Veritabanı Kullanmak

Uygulamadaki Hataları Denetlemek

ASP.NET Web Sitesi Oluşturmak

ASP.NET Web Denetimleri ile Çalışmak

Sitil Sayfaları, Ana Sayfalar ve Temaların Kullanımı

Web Uygulamalarında Veritabanı İşlemleri

Web Servisleri

Uygulamaları DağıtmakÜzeyir Yazıcı Kitapları

30,00 ₺ %20
24,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758878321
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 340
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Editör: Osman Gürkan
Ağırlık: 505
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.