Walden - Ormanda Yaşam

Henry David Thoreau
1 kişi
Kidega'nın Walden - Ormanda Yaşam Kitap Yorumu
Toprağa ayak bastığınızda onun bir parçası olmanın, ormanın büyüklüğünün ve habitatın içinde yaşamanın insan hayatı için ulaşılabilecek en yüce konum olduğunu felsefe olarak anlatan muhteşem kitap. İnsanın kendini gerçekleştirme yolcuğunda sıradan bir "doğaya dönüş" felsefesini içsel yolculuğa çıkış ile birleştiren ve marjinal simgeleri bir araya getiren okuma serüveni.

Kitap Açıklaması

Sivil itaatsizlik anlayışının öncülerinden sayılan Amerikalı yazar, filozof ve şair Walden Gölü kıyısında, şehirden ve modern hayattan kopuk bir biçimde geçirdiği yıllara ait deneyimlerini okurlarıyla paylaşırken sosyal ve ekonomik hayata dair, bugün için bile marjinal sayılabilecek fikirlerini öne sürmekten geri durmuyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin henüz emekleme çağında olduğu bir dönemde, sanki insanların hırslarının ve ihtiraslarının varabileceği noktayı o günde görmüşçesine, yalnızca doğanın nimetlerinden ve kişinin kendi emeğinden faydalanarak yaşayacağı bir dünya düzeni tasarlayan Thoreau aynı zamanda tasarladığı düzenin ilk uygulayıcısı.

İflah olmaz bir münzevi olan Thoreau ile Walden Gölü kıyısında geçireceğiniz saatler düşünce dünyanızda yepyeni kapılar açacak.

“Kedere bir övgü yazmak değil niyetim, sadece seher vaktinde tüneğinde dikilen bir horoz gibi kuvvetle ötmek ve komşularımı uyandırmak.”

Henry David Thoreau Kitapları
28,00 ₺ %22
21,84 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054849789
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 385
Basım:
Ebat: 125x21 cm
Çevirmen: Aykut Örküp
Ağırlık: 385
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Emel Akbulut (04.09.2018)

    Felsefeyi seven biri olarak kitap çok iyi olmasa da fena değildi. Herkesin okumasını tavsiye ederim.