Kitap Açıklaması

Kim gözleyecek gözcüleri?

Seksenli yılların ortasında Alan Moore ve Dave Gibbons, çizgi roman tarihini kökten değiştiren ve popüler kültürün çizgi roman algısını yeni baştan yazan eşsiz bir eser yarattılar: WATCHMEN. Sıklıkla çizgi romanların ciddiye alınmasını sağlayan ilk eser olduğu söylenen WATCHMEN, süper kahramanların çok yönlülüğünü, psikolojik karakter derinliğini olabilecek en gerçekçi biçimde yansıtan yegâne eser.

Amerikalı süper kahramanların varlığının bile tarihe farklı bir yön verdiği bir dünyada, Amerika Vietnam Savaşı'nı kazanmıştır, Nixon hâlâ başkandır ve Soğuk Savaş devam etmektedir. WATCHMEN bir cinayet öyküsü olarak başlasa da kısa sürede tüm gezegeni ilgilendiren bir komplonun izleri ortaya çıkar. Nihayetinde, tekrar bir araya gelmiş bu kahramanlar Rorscach, Gece Kuşu, İpek Hayalet, Dr. Manhattan ve Ozymandias–s inançlarının sınırlarını zorlamak ve iyi ile kötünün çizgisinin nereye çizileceğini kendilerine sormak zorunda kalacaklardır.

Bu edisyonda, eserin yaratılış sürecindeki daha önce yayınlanmamış çizim taslakları ve çizer Dave Gibbons'ın yeni önsözü de metinlere eşlik ediyor.

HUGO Ödülü Kazananı
LOCUS Ödülü Kazananı
EISNER Ödülü Kazananı

"Grafik romanda bir dönüm noktası."

- Time

"Sanatkarlığın zirvesinde bir başyapıt."

- Entertainment Weekly

"En büyük esin kaynaklarımdan."

- Neil GaimanAlan Moore Kitapları

99,00 ₺ %30
69,30 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053756064
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 456
Basım:
Ebat: 165x26 cm
Çevirmen: Can Kantarcı
Ağırlık: 456
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Caner Erkek (29.05.2020)

    Muhteşem Bir Eser

  • Tayfun Köksal (23.12.2019)

    Platon'un Devleti, Dostoyevski' nin Karamazov kardeşleri ne ise watchmen de çizgi romanda odur.

  • Kerem Z (04.09.2019)

    Eğer alıp almamak arasında kalan varsa kalmasın kesinlikle alsın. Pişman olmayacağının garantisini veriyorum. Yaşlı değilsen tabi ki :)