Yabancı Bir Ülkeden Haber Geldi

Alberto Manguel

Kitap Açıklaması

Eski Fransız ordusu mensubu Antoine Berence, karısı Marianne ve kızı Ana’yla beraber yerleştiği Kanada’daki bir sahil kentinde emekliliğin tadını çıkarmaktadır. Ama dışarıdan huzurlu görünen bu tabloda tuhaf bir şeyler vardır: Mesela şehirde bir anda ortaya çıkan Arjantinli gençler kimin nesidir? Fransız ordusuyla beraber Cezayir’de bulunduğu yıllarda Berence tam olarak nasıl bir görev yapmıştır? Marianne’ın uzun zamandır içine gömüldüğü sessizliğin kaynağı nedir?

Kütüphanelerin ve okumanın büyüsü üzerine yapıtlarıyla tanıdığımız Alberto Manguel bu kez okurları Cezayir’den Fransa’ya, Kanada’dan Arjantin’e geniş bir coğrafyada dolaştıran bir hikâye anlatıyor. Yabancı Bir Ülkeden Haber Geldi, Avrupa’nın karanlık yüzüne bakmaktan çekinmeyen, kirli geçmişler ve bu geçmişlerle yüzleşmek hakkında sert bir roman.

Alberto Manguel Kitapları
20,37 ₺ %30
14,26 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9789750842412
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 216
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Yeşim Seber
Editör: Darmin Hadzibegoviç
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Aşkın Egeli (12.07.2018)

    Yabancı Bir Ülkeden bir haber geldi çok ilginç kurgusu ile oldukça akıcı bir roman.

  • Ece Erginsoy (02.07.2018)

    Yabancı Bir Ülkeden Haber Geldi kitabı büyülü bir roman. Ülkeler arası seyahat ediyor ve olayın kurgusunda yaşıyormuş hissi yaratıyor.

  • Ebru Kumcuoğlu (25.06.2018)

    Yabancı Bir Ülkeden Haber Geldi kitabı kıtalar arası hikaye ile eşsiz bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Emekli bir askerin etrafında dönüyor bu hikaye bence çok akıcı bir dille ve tüm çıplaklığı ile savaşın kirli yüzü acımasız şekilde kaleme alınmış.