Kitap Ara
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Yabancı Dilde Akıcılık Nasıl Kazanılır?

Yabancı Dilde Akıcılık Nasıl Kazanılır?

Richard Roberts, Roger Kreuz
The Kitap

Yabancı dil öğrenmek isteyen yetişkinler, dil öğrenmenin gençlikte daha kolay olduğunu düşündükleri için zaman zaman ümitsizliğe kapılırlar. Bu kitapta, Richard Roberts ve Roger Kreuz psikolojiden ve bilişsel bilimden faydalanıyorlar ve yetişkinlerin hayatları boyunca edindikleri bilgi ve becerilerin desteğiyle yabancı dilde nasıl uzmanlık kazanacağını açıklıyorlar.
Roberts ve Kreuz, yetişkinlerin yeni bir dili çocuklardan bile daha kolay öğrenebileceğine dair kanıtlar sunuyorlar. Görünüşe bakılırsa çocukların sadece iki avantajı var: Dilin doğal aksanını daha kolay öğreniyorlar ve yeni bir dil öğrenmekle ilgili kaygıların içinde boğulmuyorlar. Öte yandan, yetişkinlerin tecrübelerinden kaynaklanan çok daha büyük avantajları var. Kendi zihinsel süreçlerini değerlendirebiliyorlar ve dili nasıl kullanacaklarını biliyorlar. Roberts ve Kreuz, yabancı dili kullanmada nasıl uzmanlaşabileceğimizi ve akıcı hâle gelebileceğimizi öğretiyorlar.

Richard Roberts halen ABD Dış İşleri Bakanlığı’nda çalışmaktadır ve University of Maryland University College ile Avrupa ve Asya’da psikoloji dersleri vermiştir. Roger Kreuz, University of Memphis’te psikoloji profesörü ve College of Arts and Sciences dekan yardımcısıdır.

Richard Roberts Kitapları
30,00 ₺ %28
21,60 ₺
Tedarik Süresi:
2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Becoming Fluent
ISBN: 9786058188938
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 208
Basım: Nisan 2018
Çevirmen: Nuray Mestci

Richard Roberts Hakkında

Richard Roberts, Çizgi Roman & Mizah, Edebiyat, Fotoğraf kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Temel Satranç Kılavuzu kitabının yazarıdır. Richard Roberts k...

"Yabancı Dilde Akıcılık Nasıl Kazanılır?" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.