Yahudiler Yollarda

Joseph Roth
Kırmızı Kedi Yayınevi

Avusturyalı yazar Joseph Roth (1894–1939), “gazetecilik” yıllarında kaleme alıp ilk defa 1927’de yayımlanan kitabı, Yahudiler Yollarda’nın önsözünde şöyle seslenir: “Bu kitabın beklentisi alkışlar ve övgüler değil!” Zira dönemin Avrupa’sını derinden etkileyen bir “göç” olgusu üzerinedir yazdıkları.

Roth, bu sıradışı kitabında 1. Dünya Savaşı’ndan önceki ve sonraki yıllarda, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, dünyanın çeşitli bölgelerine “göç etmek” zorunda kalan ve gittikleri yerlerde kendi cemaatlerince bile kabul görmeyen Doğulu Yahudilerin yaşadıklarını anlatıyor…

Savaş sonrasının belirsizliğinde ve sonrası bir felakete dönüşecek Weimar döneminin ortasında Yahudilerin Viyana, Berlin, Paris, ABD ve Sovyet Rusya’da yaşadıklarını aktarırken satır aralarında çağdaşı birçok aydının fark edemediği Nazi tehlikesiyle ilgili öngörülerini de dile getiriyor yazar.

Son yıllarda tüm dünya “göçmen” meselesi etrafında dönerken, Roth’un Yahudi göçmenler üzerine söyledikleri bugüne de ışık tutacak tespitler barındırıyor.

Joseph Roth Kitapları
12,00 ₺ %38
7,44 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Juden auf Wanderschaft
ISBN: 9786052984734
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 128
Basım: Mart 2019
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Ahmet Arpad
Joseph Roth

Joseph Roth Hakkında

Joseph Roth, 2 Eylül 1894 yılında Lemberg, Brody, Ukrayna'da dünyaya gelmiştir. Viyana ve Lemberg'de felsefe ve edebiyat öğrenimi görmüştür.Joseph Roth, I. Dünya Savaşına katılmış, Avusturya-Macarista...

Yahudiler Yollarda Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Türker Egeli (15.03.2019)

    Kesinlikle okunması gereken bir kitap diyorum ve herkese tavsiye ediyorum.