Kitap Açıklaması

Yaratıcılık bilginin tohumu olan merak sayesinde artar. Başarılı insanların en önemli özellikleri merak­lı olmalarıdır. Yaratıcılık kavramı farklı disiplinlerin üzerine teoriler ürettiği bir olgu olarak yaşamın her alanında var olan yaratıcı potansiyelin farkına varıl­ması ve kullanılması açısından önem taşımaktadır.

Kitapta yaratıcılık kavramı, yaratıcılığın aşamaları, yaratıcılığın gerçekleşmesi, yaratıcılık engelleri, ya­ratıcılık teknikleri, yaratıcılık egzersizleri, Leonardo Da Vinci'nin yaratıcılık prensipleri, yaratıcılık içeren örnekler ve yaratıcılıkta kullanılan yöntemlerden biri olan metafor analizi yöntemiyle yapılan nitel bir çalış­ma bulunmaktadır. Değişik alanlardan yaratıcılık içeren örnekler kul­lanarak yaratıcılığın sadece teorik bilgiden ibaret ol­madığı yaşamda var olan kavramları fark etmeye yaradığı da gösterilmeye çalışılmıştır.

Bu örnekler; kı­rılan ayak bileğini fırsata çeviren bir kayakçı, kuluçka makinasından esinlenerek prematüre doğan bebekler için tasarlanan kuvöz, görüntüleme cihazlarını korsan gemisi yapan bir tasarımcı, Beş dolarlık yatırım dene­yi, topları tebrik kartı şekline dönüştüren bir postane çalışanı, yaratıcı bir kurum kültürü oluşturan şirket sahibi, çalışma ortamını sürdürülebilir ve ev ortamı haline getiren bir yönetici, rekabeti etkisiz kılan bir sektör, makyajlı oyuncak bebekleri doğal bebekler haline getiren bir anne, sevdiği yaşamı tasarlayan bir tasarımcı.

Hepsinin hikayesi farklı, ama kullandıkları yön­temlerin ulaştırdığı yer aynı. Yaratıcılık

Keyifli okumalar…
Elif Karabulut TemelElif Karabulut Temel Kitapları

25,00 ₺ %5
23,75 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786052396759
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 92
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 92
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.