Yardım Sanatını Öğrenme

Temel Yardım Becerileri ve Teknikleri

Mark E. Young

Kitap Açıklaması

"Bireysel teknikleri ve becerileri öğretmede bu kitabı mükemmel görüyorum. Başlıklar psikolojik danışma öğrencilerinin bilişsel gelişimlerine göre sıralı şekilde oluşturulmuştur. Öğrencilerim bu kitabın cazibesine kapıldılar ve ders dönemi bittikten sonra bile kaynak materyal olarak bakacaklar… Young'ın üslubu öğrencilerin hoşuna gitti. Birçok öğrenci bu kitabın kendilerinin favori kitapları olduğunu ve bu kitabı okumayı bir ‘iş yapmak' gibi hissetmediklerini söylediler."

- Rochelle Dunn, The Ohio State Üniversitesi

"Birçok güçlü yanından dolayı Young'ın kitabını seçtim. En önemli nedeni başlangıç seviyesindeki psikolojik danışmanların gelişimi için uygun ve psikolojik danışmanların ihtiyaçlarına bu seviyede yanıt veriyor olmasıdır. Ayrıca öğrencilerin farklı deneysel ve teorik aktivitelerle gelişmelerine yardımcı oluyor… Şu ana kadar karşılaştığım en öğrenci (ve öğretmen) dostu kitaptır. Öğrenciler kitabın sanki Dr. Young kendileriyle konuşuyormuş ve onca yıllık deneyimini ve erdemini paylaşıyormuş gibi yazılmış olmasından dolayı kitabı sevdiler. Öğrencilere kitabı ne kadar okudukları konusunda her dönem sonunda anket yaparım. Neredeyse tüm öğrenciler kitabı yüzde 90 yüzde100 arasında okuduklarını belirtirler ki bu diğer derslerde okuttuğum farklı kitaplara göre çok daha iyi bir sonuçtur."

- Dr. Dorscine Littles, Oklahoma Üniversitesi

"Verilen içerik yeterli, öğrencilerin ve dersin öğretim üyesi olarak benim dikkatimi dinç tutuyor. Buna ilaveten, her içeriğin uzunluğu ve kapsadığı konu bakımından derinliği başlangıç seviyesindeki psikolojik danışma alanı yüksek lisans öğrencilerinin seviyesine uygun. Üstelik, her bölüm sınıfta sıkça kullandığım yararlı egzersizler içeriyor (örneğin; ev ödevleri ve günlük alıştırmalar). Öğrencilerim bu kitabın kendilerinin favori kitabı olduğunu çünkü çok kolay okunup anlaşıldığını söylüyorlar."

- Jennifer M.Johnson, New Orleans Üniversitesi52,00 ₺ %10
46,80 ₺
Tedarik Süresi: 12 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786052415870
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 384
Basım:
Ebat: 18,5x23 cm
Editör: Feride Bacanlı, Galip Yüksel
Ağırlık: 384
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.