Yargıtay Kararları Işığında Kamu Barışına Karşı Suçlar

Erdener Yurtcan

Kitap Açıklaması

Kitabın konusu, TCK'nın 2. Kitabının, 3. Kısmının, 5. Bölümü ile sınırlıdır. Bu bölümde, kamu barışına karşı suçlar, başlığı altında hürriyetleri koruyan suçlar yer almaktadır. Bunlar içinde halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, suç işlemeye tahrik, suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, halkı kanunlara uymamaya tahrik, görev sırasında din hizmetlerini kötüye kullanma, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ön plana çıkmaktadır.

Kitapta, uygulamacı dikkate alınmıştır. Bu nedenle, konuyla ilgili temel kavramların açıklanmasından mümkün olduğunca kaçınılmıştır. Ayrıca, önceki dönemlerin aksine, madde gerekçelerinde bilimsel bir yaklaşım sergilenmektedir. Bu nedenle, bu açıklamalardan da yararlanılmıştır.

Kitabı zenginleştiren elbette Yargıtay kararlarıdır. Bu kararlara üç kaynaktan ulaşılmıştır. Yargıtay Kararları Dergisi, bu kaynaklardan ilkidir. İkinci kaynak ise, www. adalet. org başlığını taşıyan web sitesidir. Üçüncü kaynak Yargıtay Arşivi'dir. Kararları Kasım 2015 tarihi itibariyle taranmış ve kitaba işlenmiştir.

Konu Başlıkları

Suç İşlemeye Tahrik
Suçu ve Suçluyu Övme
Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik
Halkı Kanunlara Uymamaya Tahrik
Suç İşlemek Amacıyla Örgüt KurmaErdener Yurtcan Kitapları

40,00 ₺ %8
36,80 ₺
Tedarik Süresi: 4 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051468044
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 158
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Ağırlık: 278
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.