Yasanın Tekrarı

Sadece Ekmek İle Değil

Raymond Brow

Kitap Açıklaması

Yasanın Tekrarında Musa geleceğe bakar, İsrail'in yetişen yeni neslinin ileride yüzleşeceği büyük zorlukla' ilgili önemli bir öngörüye sahip olur. Bu gelecek olan zorlu şartlar karşısında Tanrı'nın antlaşmasındaki sözüne başvuracaktır.

Yasanın Tekrarını okurken o dönemde yaşayan İsrail kayılı' ile birlikte yaşıyormuş hissine kapılabilirsiniz. Tüm okuduklarımız, gelecekte yaşayacak olan bizleri yani Tanrı halkının denenmeler ve kötülüğün görünmeyen güçleri ile halihazırda mücadele eden yeni neslini işaret etmektedir.

Yasanın Tekrarı adlı kitapta. Mesih inanlılarına, Moav ovalarından gelen bu eşsiz ve zaman ötesinde olan mesajı duymaları ve gereken değeri vermeleri hususunda rehberlik etmektedir. Tanrı'nın yasaları, bugün hala ahlaki yaşam düzeyimizi korumada, tüm yüreğimizle edilen tövbenin ve Tanrı'nın merhamet dolu ellerinde Şifa almamızı sağlayan yenilenmeyi anlamamız adına halen canlılığını korumaktadır.

Raymond Brown, Londra'daki Spurgeon Koleji'nin eski müdürlerinden olup, uzun yıllar boyunca bir kilise önderi olarak hizmet etmiştir. Günümüzde, İngiltere'nin Cambridge şehrinde bir konuşmacı ve yazar olarak çalışmalarına devam etmektedir. Aralarında Nehemya ve İbraniler kitaplarının yorumlarının da bulunduğu bir çok kitaba imzasını atmıştır.

Bir vaiz ve öğretmen olarak Yasanın Tekrarı'nın mesajını çok değerli bir kaynak olarak çalışmalarımda kullanıyorum. Kitap sadece akademik olmakla kalmıyor, aynı zamanda okuyucu üzerinde ilham veren ve coşkulu bir etki yaratıyor. -J. John

Bu kitap daha olgun bir iman yaşamını arzulayan imanlıları beslemek konusunda büyük bir yetkinliğe sahip olup ayrıca vaizlere akademik bir altyapı kazandırmaktadır. -Philip Hacking18,52 ₺ %30
12,96 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789751088208
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 477
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Murat Yılmaz
Ağırlık: 371
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.