Yatırıcımlar için Yeni Teşvik Uygulamaları ve Yatırım Rehberi

Gökhan Erol

Kitap Açıklaması

Gökhan Erol

Lojistik sektöründe başladığı iş hayatına muhtelif kurumların teşvik ve ihracat gibi departmanlarında devam etmiştir. 2002 yılından bu yana dış ticaret, uluslararası pazarlama ve e-dışticaret alanlarında sahip olduğu uzmanlığı, eğitim ve danışmanlık çalışmaları ile 20 yıllık tecrübesini sektörle paylaşmaktadır. Türkiye'nin bir çok ilinde Üniversiteler, İhracatçı Birlikleri, Sanayi ve Ticaret Odaları iş birliğiyle 15 binin üzerinde nitelikli Dış Ticaret Uzmanı yetiştirilmesine katkıda bulunmuş ve istihdamına destek vermiş olup halen konferans ve seminerlere katılmaktadır. Danışmanlık faaliyetleri ile KOBİ'leri uluslararası rekabet ve dış ticarete hazırlamakta, kurumların genel olarak işletme, özelde dış ticaret departmanlarının tanı-teşhis süreçlerini uygulayarak kurumların SWOT'unu yapmakta, iyileştirilebilir, geliştirilebilir alanları hakkında anayol haritalarını oluşturmakta ve uygulama başarılarını denetleyerek raporlamaktadır. "İçinden Dış Ticaret Geçen Sohbetler" adlı seminerler serisi ile deneyimlerini, üniversiteliler ve sektöre yeni girmiş dinleyicilerle paylaşmaktadır. 2010 yılında fikir babası ve koordinatörü olduğu "Dış Ticaret Perileri" projesi başarısıyla ses getirmiştir. Üzerinde çalıştığı "Dış Ticaret", "Devlet Yardımları" ve "e-Dış Ticaret" konulu kitaplarını 2012 yılında kamuoyu ile paylaşmayı planlamaktadır.

Mustafa Çalı

1988 yılından bu yana yatırım teşvik, DİİB ve devlet destekleri danışmanlığı konularında sahip olduğu uzmanlığı ve deneyimini yatırımcı ve ihracatçı özel sektör firmaları ile paylaşmaktadır. Türkiye'nin birçok ilinde farklı sektörlere yönelik yatırımların, inşaat aşamasından üretim aşamasına kadar geçen sürede, yerli ve yabancı birçok firmaya hizmet vermeye devam etmektedir.

Sektördeki 25 yıllık deneyim ve tecrübelerini çeşitli eğitim kurumlarıyla beraber, muhtelif Sanayi ve Ticaret Odaları, dernek ve federasyonların davetlisi olarak katılımcılarla paylaşmaktadır.

Üzerinde çalıştığı "Devlet Teşvikleri ve Alternatif Finans Kaynakları" isimli kitabını 2013 senesinde yayımlamayı düşünmektedir.

 18,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786051332840
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 63
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 63
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.