Yeme Bozukluklarının Başarılı Tedavisi

David B. Herzog

Kitap Açıklaması

Yazarlar uzun yıllar boyunca tedavi görmüş kişileri izlemişler ve iyimserler: Yeme bozuklukları tedavi edilebilir!
Yeme bozuklukları daha çok ergenlik ve genç yetişkinlik döneminde başlayan karmaşık hastalıklardır; kadınlar arasında erkeklere göre, daha yaygındır. Sanılanın aksine, yeme bozuklukları sadece zengin ailelerin problemi değildir. Hem zenginleri hem de yoksulları etkiler.

Peki, çocukta yeme bozukluğu olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Acıbadem Sağlık Grubu ile Optimist yayınlarının birlikte sundukları Harvard Tıp Okulu Sağlık Dizisinin Yeme Bozukluklarının Başarılı Tedavisi kitabı çok sayıda ebeveynin bu gibi sorularını aydınlatıyor.

Kitabın birinci kısmında çocukta yeme bozukluğu olup olmadığının nasıl anlaşılacağı çeşitli ipuçlarıyla gösteriliyor. İkinci kısım tedavi ve iyileşmeye ayrılmış. Farklı hastalıkların fiziksel sonuçları, bunların nasıl giderilebileceği ve ilaçların yardımı üzerinde duruluyor. Bu arada aileyi temel alan Maudley terapisi tanıtılıyor. Üçüncü kısım ise, yeme bozukluklarını önlemeye ve farkındalığı artırmaya odaklanıyor. Kitabın son bölümünde ise, yeme bozuklukları alanında kaydedilen ilerlemeler anlatılıyor.

Kitapta yer alan çok sayıda çocuk ve anne baba öyküsü hem bireysel terapi konusunda bir fikir edinilmesini sağlıyor, hem de çocukla bu konuda yürütülecek diyalog konusunda önemli ipuçları veriliyor.14,81 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944186766
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 256
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.